Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egyirányú utcából a forgalom...

Egyirányú utcából a forgalom irányával szemben hajtottam ki kocsival, számíthatok-e büntetésre ha rendőr nem látta, nem állított meg?

Figyelt kérdés
Az utca elejénél kb 5-10 métert mentem a forgalom irányával szemben.Ha rendőr nem állított meg de pl.: térfigyelő kamera látta akkor kaphatok büntetést?

2015. márc. 30. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha a térfigyelő látta még akkor sem biztos mert azok olyanok hogy a rendszámot vagy nem ismerik fel, vagy a felvételt bedobják a fiókba aztán ott rohad meg pár év után. Ha történt bejelentés akkor megeshet hogy visszanézik és megkeresnek de kicsi az esélye.

De ezt nem értem hogy sikerült ezt összehoznod gondolom a táblák meg egyéb jelzések ki voltak téve, ha nem akkor viszont nem lehetsz hibás de ezt nem árt valahogy bizonyítani ha baj lenne. De ha rendőr nem látta kicsi az esélye a büntire, de ha látta is volna tuti utánad ment volna. de én biztos ami biztos felkészülnék a dologra nehogy meglepetés legyen ha 90 napon belül nem történik semmi akkor már nem is fog! (elvileg)


Én is volt hogy lakott területen kívül 50 es táblánál 80 al mentem, a rendőr autó meg pár méterre állt az útszélén tuti belerohantam ha volt ott kamera de ezt így nem tudom. de mivel nem jöttek utánam, bírságot sem kaptam így megúsztam a dolgot mert ez volt már vagy 3 éve.



Jó időnként megesik hogy az ember nem figyel oda és hülyeséget csinál, de az jogos büntetés mert figyelmetlen volt a sofőr, de meg lehet úszni ilyen dolgokat ha nem történt baj, és nincs feljelentés.

2015. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én Budapesten, a Blahától pár sarokra csináltam ilyet még véletlenül.


Blaha irányából a Petőfi híd irányába tartottam, majd véletlenül a körútról jobbra bekanyarodtam szemből egy egyirányúba. Este volt és figyelmetlen voltam. Aztán visszamentem körülnézni ezúttal szabályosan. Volt térfigyelő kamera, de ennek már kb. 2 éve és nem jött büntetés.


Szóval nem minden esetben. Persze vannak olyan kamerák amelyekkel büntetnek is. Például megszeged a kötelező haladási irányt és elmész jobbra, vagy balra, máris jön az 50 ezres bírság.


Hol történt az esemény?

2015. márc. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Például megszeged a kötelező haladási irányt és elmész jobbra, vagy balra, máris jön az 50 ezres bírság."


Egyirányú utcában a forgalommal szemben haladva is kötelező haladási irányt sért az elkövető...


Az ilyen kérdésnek alapvetően azért nincs sok értelme, mert sok benne a ha.

- ha volt ott kamera

- ha megnézték a felvételt

- ha akart vele vesződni valaki

- ha olvasható volt a rendszám


Számíthat büntetésre ha van ott kamera, és olyan felbontású képet rögzített, amely alapján a jármű beazonosítható, és ki is elemezték mit vett fel a kamera - de ki mondja meg, hogy ezek megtörténtek, vagy sem?


Egyre több térfigyelő kamerát helyeznek ki, ezek között vannak olyanok, amelyeket ki is elemeznek, de nincs kapacitás minden kamera felvételt végignézni, sokszor csak akkor nézik meg a felvételt, ha ott esemény volt.

Sőt nagyon sok kamera csak figyel, de nem rögzít.

Ahol meg nincs is kamera felszerelve, miről beszélünk?

2015. márc. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van, de én ott speciel konkrét esetről beszéltem. Pl. Pesten érthetetlen okból pár helyen nem lehet jobbra kanyarodni a nagykörútra, ahol a 4-es villamos megy. És itt sokan mégis elkanyarodnak, mert nem ez a megszokott. Balra kanyarodási lehetőség rengeteg helyen nincs, de jobbra szinte sehol. Pedig nem egyirányú utcába szándékozik kanyarodni!
2015. márc. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fogsz kapni bírságot.
2015. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Remélem nem kapok, figyelmetlen voltam, most már jobban fogok figyelni.
2015. márc. 31. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kapsz is, le lehet dolgozni ezeket közmunkában. Én is úgy szoktam rendezni őket és még sokan mások.
2015. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!