Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy induljak neki friss...

Hogy induljak neki friss jogsival ( 1 hónapos) a hónak?

Figyelt kérdés
Komolyan nagyon félek tőle.
2015. jan. 3. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tőle félni , nem harap. Kicsit jobban csúszik, mint a sima aszfalt.
2015. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lassan, hirtelen kormánymozdulatokat hanyagolva, téligumival
2015. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugy nagyon oszinten? Sehogy. Szaraz uton sem tudsz igazabol vezetni, ne indulj neki a honak.


Mar latom a tiltakozast: de hat van jogsim, tudok vezetni!


Nem, nem tudsz, az majd 10-15e km utan jon, amikor mar nem kell tudatosan figyelned a kezed-labad osszhangjara es reflexbol kezeled a pedalokat, a valtot meg a volant. Akkor indulj neki havas utnak. Addig neked egy eso miatt nedves ut is kihivast.

2015. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 egySanyi ***** válasza:
Tudok eladó szánkót, ha érdekel...
2015. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-mas

Miért ne induljon? Van aki jeges úton vizsgázik, akkor annak milyen tapasztalata van? (oké mellette ül a vizsgáztató)


Kérdezőnek: nyugodtan menj, ha nem vagy biztos magadban, akkor ne menj csak 30-al vagy ahogy biztosnak érzed. Ha nagyon jeges az út, kerüld a fékezést, motorfékkel lassits kereszteződések előtt. Kanyarokat nagyon finoman, lassan vedd be, közben csak éppen simogasd a gázpedált, mert egy nagy gázfröccsnek csúnya vége lehet. Kormányt úgyszintén csak finom mozdulatokkal kezeld, semmi hirtelen mozdulat. Kuplungot is lassan engedd ki, hogy ne pörögjenek ki a kerekek. Ha ezeket betartod, egyáltalán nem lesz különösebb a hóban vezetés, mintha száraz úton vezetnél.

2015. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi! ;)

Muszáj mennem, mert azzal járok munkába, napi 25 km oda + vissza. Ezért kellett letennem a jogsit, hogy tudjam vállalni ezt az állást. Tömeg közlekedés nem lehetséges, 3 busz megy egy nap arra.

Vezettem szakadó esőben, ónos esőben is. Szállt el a fékem 110-nél úgy hogy koppant a pedál. Eddig hál Istennek jól reagáltam, nem történt semmi baj, csak egy kis "infarktus közeli állapot", remegő lábak. 27 éves vagyok, nem vagánykodni akarok, egyszerűen csak eljutni A-B-be. Ez az egy félelmem van a vezetéssel kapcsolatban. Egyszerűen csak jó tanácsokat vártam.

2015. jan. 3. 21:09
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ösnek köszönöm! Ilyenekre voltam kíváncsi.
2015. jan. 3. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Tájékozódj az útviszonyokról indulás előtt. Lehet, hogy a rövidebb mellékút horror, míg a kerülőt jelentő főút szép fekete. Életem eddigi egyetlen magam okozta balesetét a rossz útvonalválasztás számlájára írhatom: a hosszabb, de letakarított főút helyett a lejegesedett, kanyargós mellékúton mentem. Utána meg a karosszériáshoz.


2. Téligumi, hólànc. A legfontosabb dolog a lehető legjobb tapadást biztosítani. Ha nincs tapadás, nem sokat tudsz tenni az ellen, hogy a kocsidat a lendület vigye tovább egy nem kívánt irányba.


3. Csigavér. Ne érdekeljen a mögötted türelmetlenkedő másik autós, menj szépen lassan. 20-30-as tempó bőven elég a havas jeges úton, de ha gondolod, még abból is visszavehetsz kanyarok előtt.


4. Finoman. A gáz- és fékpedál alatt hímes tojás tartózkodik ilyenkor. És használd a motorféket lassításkor, fokozatosan váltogass vissza finom kuplungfelengedésekkel. A kormánymozdulatok is legyenek óvatosak.


5. Ha megcsúszol, ellenkormànyzással tartsd az úton az autót. Ha a fara törne ki, a kitörés irányába kormányozz.


6. Tartsál mindentől és mindenkitől nagy távolságot, jóval nagyobbat, mint száraz úton. Ezzel időt és teret nyersz, bárki is hibázzon.


7. Sose indulj el feltöltött mobil, víz, tartós élelmiszer, takarók, hólapát, jégoldó, zseblàmpa nélkül. Nem tudhatod, mikor ragadsz be két keresztbeállt kamion közé. A tank télen mindig legyen tele!


8. Tudjon rólad valaki: családtag, barát, kolléga, bárki és tudják, mikor kellene megérkezned. Rossz belegondolni, de sokat segít, ha kihalt úton netán árokba csúsznál.


Ha ezeket a tanácsokat megfogadod, nagy meglepetés nem érhet.

2015. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!