Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lenne pár kérdésem a jogosítvá...

Lenne pár kérdésem a jogosítvány szerzéssel kapcsolatban! Válaszolnátok rá kérlek?

Figyelt kérdés

1. Hogyan szokott lezajlani általában egy autóvezető tanfolyam (beleértve az elméleti és a gyakorlati részt),

2. Meglehet-e szerezni 1 nyár alatt a jogosítványt,

beleértve az elméletit és a gyakorlatit,

3. Hol tanultatok meg vezetni,

4. Mennyibe került kb. az a hely, ahol megtanultatok vezetni és rendesek voltak az ottani oktatók?



Azért kérdezem ezeket, mert nyáron (július-augusztus) megszeretnék tanulni vezetni és tisztában szeretnék lenni ezekkel a dolgokkal.



Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. dec. 30. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A négy kérdésből csak a másodikra tudok releváns választ adni, mert olyan régen vizsgáztam, hogy azóta már minden másképp van (a tanfolyamokon remélem, hogy korszerűbben oktatnak, az autósiskola már nem létezik és az árak is idejétmúltak). De a lényeg: meg lehet szerezni egy nyár alatt a jogosítványt. Ha ez a célod, akkor úgy kell elkezdened a tanfolyamot, hogy már betöltöd a 17-et, mert akkor nem kell egyetlen vizsgával sem várnod, az első adandó alkalommal próbálkozhatsz.
2014. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szép nyugodtan neki ülsz, és átolvasgatod a többi, hasonló kérdésre adott választ...

Aztán rácsodálkozhatsz, hogy mennyi, egymásnak ellentmondó választ olvastál, s elgondolkozol rajta, hogy miért is... mert minden viszonylagos.

2014. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keresel egy autósiskolát. Kérdezd meg az ismerősöket, akik mostanában szereztek jogosítványt, hogy ők hova jártak.

Elméleti oktatással kezdődik, ezt elég gyorsan lezavarják. Nálunk rögtön utána volt az elsősegély oktatás is. Kresz vizsga. Ha sikerült a Kresz vizsga, akkor mehetsz vezetni. Elsősegély vizsgát is célszerű letenni minél előbb, hogy meg legyen, mire meg lesz a forgalmi vizsgád. Meg lehet csinálni egy nyár alatt, ha jól megy a vezetés és nem kell sok pótórát venned, és ha olyan oktatód van, akihez tudsz menni olyan gyakran, amilyen gyakran akarsz.

2014. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 eNerdzsy ***** válasza:

Jobbat mondok!

Jövő tavasszal keress egy autós iskolát a közeletekben, ők sokkal pontosabb válaszokat adnak a kérdéseidre mint amilyeneket itt kaphatsz. ;)

2014. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elmész beiratkozni, a meghirdetett "B" kategóriás tanfolyamra. Majd eljársz KRESZ órákra. (Nekem heti 3x volt, lehetett választani a heti kettő, vagy a heti 3 közül, egyeztettük kinek melyik nap jó és úgy lett megszervezve.) Majd ha eljártál órákra, aztán levizsgázol.. Ezután jön az elsősegély, ott heti 3 óra volt, és másik héten vizsga. Majd felhívtam az oktatót, hogy szeretnék vezetni menni, heti 2x mentem. 2x1 óra vezetés egy nap. Aztán ebből is vizsga, január 9.-én vizsgázok. Persze lehet ahol te laksz ott másképp megy..:) Nekem így összesen, elsősegélytől kezdve az orvosi alkalmasságiig, elméleti oktatás, gyakorlati oktatás, tehát mindent egybe véve 160-170 ezer körül van.
2014. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. dec. 30. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!