Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pár napja lejárt a műszakim....

Pár napja lejárt a műszakim. Most vettem észre, ha 29ig megállít a rendőr mekkora bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Az első 30 napban csak figyelmeztetnek érte.
2014. dec. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem már a műszaki előtt is megállítottak rendszeresen, volt, hogy megállítottak utána, akkor 5000-re akartak büntetni, de látták, hogy több, mint 3 hónapja lejárt, ezért 25000-re büntettek. Ez 2 éve volt.
2014. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A táblázat csak azt írja, hogy 3-6 hónap között a helyszíni 20, a kiküldős meg 40 E.

[link]

Viszont lehetségesnek tartom, hogy már a lejárat napjától lehet helyszíni valamilyen összegben. (Hiszen gyorshajtásért is csak 68-tól büntetnek lakott területen a táblázatok szerint - 30 E -, helyszínit mégis kiszabhatnak elvileg már 51-ért is. Ezt személyesen mondta egy rendőr ismerős, ő 55 fölött szokott büntetni.)

Igaz, már vagy 5 éve történt, hogy apám betegsége miatt nem foglalkozott az utánfutó lejárt műszakijával, aztán mikor vitte a szerelőhöz, hogy az átnézze meg másnap elvigye a munkahelyére levizsgáztatni, akkor elkapták a rendőrök. 3 napja volt lejárva a műszaki, mégis feljelentést csináltak. 15 vagy 20 E volt, aztán méltányossági alapon elengedtek 5-öt egy kérvény után. Nem tudom, változott-e azóta a dolog.

2014. dec. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!