Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » GKI kártya kell annak a Tgk...

GKI kártya kell annak a Tgk sofőrnek is lennie, aki egy cégnél alkalmazott és a cég a saját áruját szállítja a saját kocsijával?

Figyelt kérdés
Pl. egy építőipari cégnek van egy Tgk-ja és van neki egy alkalmazottja, amivel kiviszi a téglát.

#GKIkártya
2014. okt. 3. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, szükséges annak is a GKI:


"33/A. §136 Tehergépkocsi és autóbuszvezetői alapképesítést és továbbképzési képesítést - a díj ellenében végzett közúti árutovábbítási, a saját számlás áruszállítási, valamint az autóbusszal díj ellenében végzett személyszállítási és a saját számlás személyszállítási tevékenységről, továbbá az ezekkel összefüggő jogszabályok módosításáról szóló kormányrendeletben meghatározott - azon személynek (a továbbiakban: gépkocsivezető) kell megszereznie, aki

a) a közúton C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E kategóriájú - vagy ezekkel egyenértékűnek elismert - vezetői engedéllyel vezethető járművet vezet"

2014. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha aki vezeti a tgk-t alkalmazott akkor igen, ha a tulaj vezeti akkor nem.
2014. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ehhez adnál valami forrást is?
2014. okt. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krissztus ***** válasza:

ez ugy van alkalmazott vagy egy cégnél vezetsz fizetésért kell gki .

ha saját tgk van , magadnak fuvarozol vagy másnak számlázol de saját autodon akkor nem kel. ennek neve számlázás ekkor nem kell. mert a féle vállalokozo vagy .

2014. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért kértem forrást, mert ez még mindig szembemegy azzal amit én írtam :)
2014. okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!