Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1 hónapja vettem az osztrák...

1 hónapja vettem az osztrák határnál autópálya matricát, ami csak egy blokk, és úgy mentem autópályára. Ma kaptam büntetést, de a blokkot már kidobtam. Vissza tudják nekem keresni, hogy valóban megvettem azt a matricát?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, a blokk alapján lehetne visszakeresni.
2014. okt. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
akkor ezt megszivtad, meg kellett volna orizni legalabb egy evig (de szerintem ra is van irva)
2014. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Èrted ezt a magyar autópályára vetted? (az osztráknál adnak matricát)


Akkor problémád lesz, mert azért kaptál böntetést, mert nincs a rendszerben a rendszámod. Ha nincsen meg az ellenörzö szelvényed akkor képtelenség megnézni mi is a hiba.


Èn ismerössel vetettem matricát, és rosszul diktáltam be a rendszámot. Jött is késöbb a büntetést. Neki meg volt az ellenörzö és ott volt rajta a hibás rendszám. Pikk pakk elintéztük, kellett egy korrekciós díjat fizetni, de nem kellett a büntetést kifizetni.

2014. okt. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
Kellett volna adjanak matricát is, amit kiragasztasz a szélvédőre. (legalábbis májusban még adtak). 4 hét múlva megmondom hogy kell-e még, akkor megyek hazafelé.
2014. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az kizart hogy majusban meg adtak magyar matricat, mi 2012-ben voltunk ugyanigy, es mar akkor se volt kiragasztas, csak felvisznek a rendszerbe es kapsz rola bizonylatot.
2014. okt. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:

Bocsesz, nem voltam elég részletes! Otthonról mentem, a határon osztrák matricát vettem, amit kiragasztottam a szélvédőre.

Magyarországon régóta csak a blokkot adják!

2014. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na ezért írják rá a blokkra azt, hogy meg kell őrizned egy évig. Igen, pontosan a saját érdekedben. Lehet, hogy egy karaktert elírt a pénztáros, te aláírtad, hogy ez neked megfelel így is és utána az egyetlen bizonyítékodat is kidobtad. Nem tűnik védhető esetnek.
2014. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meglett a blokk! Kiderült, hogy félreírta a pénztáros. Igaz, én sem ellenőriztem le. Ilyen esetben, ha a blokkal is bizonyítani tudom, hogy fizettem, akkor tényleg csak korrekciós díjra számíthatok? (Ja, emiatt csak 4db 67 ezres csekket kaptam). Okuljatok a hibámból és nézzétek meg mindig, mit kaptok.:(
2014. okt. 1. 23:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!