Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tudtok az új kresz változt...

Mit tudtok az új kresz változtatásról? Mi az, hogy gyerek ki vagy beszállása közben a szembe jövő járművek nem haladhatnak el a busz mellett? Ha a szembe lévő sávba rakja ki az embereket a busz akkor nekem is meg kell állnom mikor az én sávom tiszta?

Figyelt kérdés
A "Gyermekszállítás" táblával megjelölt autóbuszt a gyermekek be- és kiszállása közben kikerülni, illetve a szembe jövő járműveknek mellette elhaladni tilos. A gyerekek be- és kiszállásának az idejét az iskolabusz vezetője vészvillogóval jelzi.

2014. szept. 5. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azt jelenti, ami le van írva. Ha valahol megáll egy busz és abból gyerekek szállnak ki, arra az időre nuku forgalom. Szépen megállnak szemből is és hátulról is. Fő a biztonság. Hátha egynek eszébe jut egyet átszaladni a másik oldalra.
2014. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy előző írja.

Tiszta sor.

Hogy miért így rendelkezik a KRESZ. az gondolom abszolut

egyértelmű. Én se szeretek megállni, de ez nem aza


helyzet.

2014. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy új szabály, import ugyan, de nagyon hasznos. Azt a 2-3 percet kibírja az ember.
2014. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És ha a busznak van buszmegálló kiépítve ahova le tud húzódni? Akkor is mind a kettő irányból meg kell állnia a forgalomnak? Vagy csak akkor ha az úttesten kényszerül megállni mint a rosszabb buszmegállóba?

Valamint az is érdekes, hogy a busz hátulján táblával kell jelezni, hogy mely buszoknál lép érvénybe ez a szabály (a kisgyerekre figyelmeztető táblára gondolok).

Előre nem teszi kitelezővé a szabály a táblát, így a szembejövő nem is láthassa, hogy annál az adott busznál mi a helyzet... Vagy csak én látom rosszul? :)

2014. szept. 5. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

1/1975 (II.5.)KPM-BM együttes rendelet


20.§

(6)168 „Gyermekszállítás” (160/a. ábra): a gyermekeket szállító autóbusz vagy az iskolabusz elején és hátulján elhelyezett legalább 40x40 cm méretű fényt kibocsátó vagy megvilágított tábla az álló jármű környezetében gyermekek közlekedésére figyelmeztet. Az így megjelölt

a) úttesten álló autóbuszt - a gyermekek be- és kiszállásának az autóbusz mindkét oldali első és hátsó irányjelzőjének egyidejű működtetésével jelzett időtartamában - kikerülni, és

b) autóbusz mellett - a párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úttesten - elhaladni

tilos.


Talán nem elmélkedni kellene, hanem elolvasni a hatályos kreszt :D

2014. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!