Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A repülőre miért nem "állóhely...

A te megváltód kérdése:

A repülőre miért nem "állóhely" jegyet váltani?

Figyelt kérdés
Így többen utazhatnának egy gépen ergó olcsóbb is lehetne az állójegy...

2014. jún. 26. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Talán azért mert a repülő stabilitását nagyban befolyásolja a súlyeloszlás, valamint le- és felszálláskor, légörvény vagy vihar esetén elég balesetveszélyes lenne.

Ha utaztál volna repülőn akkor nem kérdeznél ilyen hülyeségeket.

2014. jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, az ötleted zseniális, most azonnal szabadalmaztasd. Sőt, adok még egy pro tippet: nézegetem a hajókat itt a Dunán. Van ugye a zárt termük, ahol ülnek sorban az emberkék. A hajó tetején meg van a marha nagy nyitott rész, kerti műanyagszékekkel. Tiszta hülyeség, hogy a repülő tetején nincsen ilyen. Pedig 3x annyi utast vihetne. De ez biztos azért van, mert a röpüllők teteje hengeres. Még legurulna róla Mariska néni.
2014. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Szívesen végigállnád a Budapest-New York hosszú órás utat??

Még rövidtávon talán elfogadható lenne, hogy mondjuk Bp-München (kb 50 perc) úton állsz, de a légiközlekedés nem olyan, mint a békéscsabai gyorsvonat.

Bármikor előfordulhat egy légörvény, turbulencia, ami egy picit megdobálja a gépet. Aki nincs bekötve, akár meg is sérülhet ilyenkor.


Oslo-Tromsø útvonalon a férjem kiment mosdóba, én a helyünkön maradtam, és abban a pillanatban a gép veszített hirtelen a magasságából. Csak azért nem szálltam el, mert be voltam kötve, de a férjem a vécében repült egyet.


Nem viccből van az sem, hogy a pilóta mindenkit megkér, hogy ha nem muszáj, inkább ne kapcsolják ki a biztonsági övet.

2014. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ! Nem,még soha nem utaztam repülőn... Így legalább van egy hülye kérdés is ezen az oldalon és ez a lényeg!..
2014. jún. 26. 13:14
 5/13 A kérdező kommentje:
A terasz sem rossz ötlet,csak kellenének oxigénmaszkok is, így valószínűleg feláras lenne és értelmét veszítené a dolog.. Viszont egy "pótkocsi" megoldása sem lenne rossz ötlet! (hajtómű turbulencia elvezetővel) vagy csuklós repülő (lehetne hosszabb),és így kisebb ívben megtudna fordulni és a gépkitolóra sem lenne szükség..
2014. jún. 26. 13:20
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

A kérdező kommentje:

[...] Így legalább van egy hülye kérdés is ezen az oldalon


Ha csak egy lenne...!

2014. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

sokszor előfordul, hogy túlterhelődne a gép az utasok és a csomagjaik miatt.

Gondold e, hogy még több embert állítasz fel, nekik is lenne egy csomagjuk(bőven túl nehéz lenne a gép), tehát a gép fel sem tudna szállni.

Ezt talán még nem írták :)

2014. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
jav.: "sz"állítasz
2014. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A terasz sem rossz ötlet,csak kellenének oxigénmaszkok is, így valószínűleg feláras lenne és értelmét veszítené a dolog.. Viszont egy "pótkocsi" megoldása sem lenne rossz ötlet! (hajtómű turbulencia elvezetővel) vagy csuklós repülő (lehetne hosszabb),és így kisebb ívben megtudna fordulni és a gépkitolóra sem lenne szükség.."


Remélem nem lesz belőled repülőmérnök.

Terasz a repülőre? Nem az oxigénhiány a legnagyobb gond, hanem az alacsony hőmérséklet (ott már mínuszfokok vannak) és az utazósebesség miatti légellenállás, még ha ritkás is ilyen sebességnél senki sem maradna a gépen.

Utánfutó (pontosabban utánrepülő)? Azt mégis hogy stabilizálnád? Abból a fejlesztési és építési pénzből már olcsóbb egy kisebb gépet építeni.

Csuklós gép? A gépek így is kis ívben tudnak kanyarodni, a kifutópálya ahhoz kell hogy fel tudjanak gyorsulni hogy felszállhassanak. És a stabilitás itt is problémás lenne.

2014. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Budapestről Torontóba tartó gép Grönland felett szállt el, akkor mínusz 52 fokot láttam :)
2014. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!