Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ kérdés? Az egyik ábrán...

KRESZ kérdés? Az egyik ábrán miért lehet előzni, a másikon miért nem?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs különbség a kettő közt. A másodiknál a kép alatti szöveg tartozik hozzá.

[link]

[link]



2014. jún. 24. 22:24
 1/8 anonim válasza:
70%
Az "ön felőli villamospálya" nem ugyanaz mint a túloldali!
2014. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben ez mit jelent? Sajnos nálunk nincs villamos, Pestre nem nagyon járok, és totál belezavarodtam ebbe, hogy mikor lehet rámenni a sínekre, és mikor nem.
2014. jún. 24. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Képzeld el a villamos sávokat, mintha úttest lenne. Van egy olyan ami veled egy irányba halad (ez ami közelebb van hozzád) és van egy másik ami szembe. (ez a távolabbi)

Te vagy az autóval, akkor az egyik képnél csak a hozzád közelebbi villamos sínre hajtasz rá, a másiknál már a szembe jövő villamos sínre.

2014. jún. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De miért nem hajthatok rá a hozzám közelebbire? Nem az lenne a logikus, hogy azt használhatom (persze ha nem jön éppen villamos), és a távolabbit nem?
2014. jún. 24. 22:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt már bekavarnak az útburkolati jelek.


"Ahol a villamosvágányok az úttest közepén egymás mellett vannak,


- ha az úttest párhuzamos közlekedésre alkalmas és a forgalmi sávok útburkolati jellel jelölve vannak, a villamospályára,

- egyéb úttesten az ellentétes irányú villamosforgalom részére szolgáló villamosvágányra, a bekanyarodás és a megfordulás esetét kivéve, ráhajtani nem szabad."

2014. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor az első képen a hozzám közelebbi síneken ellentétes irányú villamosforgalom van?
2014. jún. 24. 23:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos az én szövegértésemmel van a baj, de te az elsőre nemet, a másodikra igent válaszoltál, közben pont fordítva van!

Az első képen az igen a helyes, hiszen a piros Daciával nem kell a szembejövő villamosvágányra ráhajtani, míg a második képen a nem a helyes, hiszen látszik a berajzolt nyomvonalon, hogy a kisbusz ráhajt a szembejövő vágányra!

2014. jún. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A fényképesre válaszoltam, hogy igen, a másikra, hogy nem. És éppen fordítva helyes. A képen már a jó válasz van. Éppen ezért nem értem. És eddig bárkit megkérdeztem, senki nem tudta, hogy miért az a helyes.
2014. jún. 25. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!