Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy a fenébe lehet egy...

Moonlightsentinel kérdése:

Hogy a fenébe lehet egy kompba beszorulni? (A dél-koreai baleset kapcsán)

Figyelt kérdés

Sokszor kompoztam már Horvátországban, és egyszerűen nem tudom elképzelni a dolgot. Alapból egy kompon az ember a legtöbbször be se megy a hajóba (én csak 1x mentem be, amikor nagyon szar idő volt kinn), ha meg bemegy, akkor nem olyan mélyre... azért egy komp elég nyitott. Pláne, hogy nem is gyorsan, hanem több óra alatt süllyedt el a komp, egyszerűen nem értem, hogy hogy lehet az, hogy 200 ember nem tudott kimenekülni belőle :O


(Bocsi, ha rossz kategória, csak nem tudtam, hova kéne ezt tenni)



2014. ápr. 19. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy több óra alatt süllyedt el, de sokkal hamarabb billent ki az egyensúlyàból. Márpedig ilyen esetben borzasztó nehéz közlekedni a hajón, hiszen az előrejutáshoz nem feltétlenül az arra kitalàlt vízszintes felületeket használod. Kúszni, mászni, csimpaszkodni kell, miközben több száz ember akar ugyanoda eljutni, ahová te. Így bozony nem könnyű mozogni!
2014. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Éslehet, hogy nagyon hirtelen billent el és nem volt hova kapaszkodni. Pl. te most ott vagy a szobádban, ha mondjuk elfordulna, te sem bírnál kimászni. Csak így történhetett. Amúgy meg lehet, hogy nagy volt a táv, azért mentek be a hajóba. Én is voltam Horvátban nyaralni, kompoztam, én se mentem be, mert nézegetni akartam. Inkább nekem az a durva, hogy hogyan történhetett ez meg, hogy futhatott zátonyra, mikor komp, csomószor jár azon az útvonalon naponta többször is, tehát kitaposott úton ment. Mondták is, hogy népszerű üdülőhelyre tartott.
2014. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Időközben az is kiderült, hogy nem evakuálták azonnal a hajót, ráadásul a mentési munkákat koordinálni köteles kapitány sem maradt a fedélzeten.
2014. ápr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!