Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ugye hogy nem kellett téli gumi?

Ugye hogy nem kellett téli gumi?

Figyelt kérdés
Engem többen lebarmoltak ezen az oldalon is, hogy egyáltalán gondolkozni mertem arról, hogy vegyek-e téli gumit. Végül is nem vettem, és nem is kellett. Talán pár nap lehetett, amikor egy kicsit óvatosabban kellett vezetni, de akkor se volt vészes. És most már véget ért a tél. Jó, hogy nem dobtam ki erre 100 ezer ft-ot.

2014. márc. 5. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen járgányod van, amin 100ezerért cserélnek gumit? :) Amúgy lehet, hogy nem kellett sokszor, de volt jó kis ónos eső, lefagyás párszor. Nyilván, ha megtehetted, hogy olyankor nem ülsz kocsiba, akkor nem érintett a dolog. A másik az, hogy nem csak a hó miatt kell téligumi, hanem az alacsony hőmérséklet miatt megkeményedik a nyári, ezért rossz a tapadása. Szerencséd volt, hogy nem kerültél vészhelyzetbe, ahol azért időnként zavarba jöttél volna.
2014. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tavalyi márciusból indulunk ki, még lehet havazás. Én pl elég sokat jártam este/éjjel, elég sokszor mínuszok voltak, így nekem szükségem volt rá. Neked lehet szerencséd volt, hogy pont nem autóztál ilyen időben. Remélem nekem is lesz annyi szerencsém, hogy nem én találkozok veled szembe jövő télen, amikor épp baromi nagy szükséged lenne a téli gumira :)
2014. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Pont rajtad múlt, hogy esett-e a hó. Most bejött. Jövöre talán nem...

Ha megcsúszol akkor pedig szívhatod a fogad "pedig tavaly sem kellett"

2014. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan, lehet, hogy nem 100 ezer, de munkadíjjal együtt a közelében van.
2014. márc. 5. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 87 000 volt a 4 15-ös lemezfelni 4db úh Hankook WinterIcept gumival. Ezzel elgurulok 3-4 telet.
2014. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes dolog ez a kell-e téli gumi, vagy sem téma.

Még a 90-es években a szoci autómon 4 évszakos volt. Nagy hóban is tudtam vele közlekedni. Akkoriban volt hó rendesen a teleken.

Nagy hóban a mély mintázat számít nagyon. Jégen, vagy akár csak -7 fok alatt meg a gumikeverék puhasága.

Városban most is el lehet közlekedni óvatosan egy 4 évszakossal, talán még nyárival is. De országútra, 90-es, vagy autópályán 130-as, vagy afeletti tempóra szerintem ne vállalkozzon senki -7 fok alatt nyári gumival. Felelőtlenség, őrültség.

2014. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
nem hát. a garázsban meg főleg nem kell.
2014. márc. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
A téli gumi jelentősége hazai viszonyoban igazából a havas, csúszós télies útviszonyoknál jelentkezik. Ez a 7 fok alatt kell, ennek nincs különösebb jelentősége. Igaz ugyan hogy hidegben a nyári gumi tapadása más, de amikor egy átlag ember a városban 50-60-nal, városn kívül 80-100 között autózik, ez a tapadás változás nem érzékelhető, sem kanyarokban, sem a féktávban. Persze egy Németországi autópályán 200 körül már igen. És most száraz útról beszélek, nem havasról. A téli gumi más bordázata a hóban való biztonságos haladást segíti. Egy erős mintázatú nyári gumi is jó télen, de azért a téli gumival hóban jobban lehet haladni. Szerintem aki keveset megy és azt is főleg városban, annak valóban felesleges lehet a téli gumi. A kérdező miért nem használt de jó gumikat vett, feléből megúszhatta volna, és 2-4 telet is elbír, attól függően mennyit megy vele.
2014. márc. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Erre jól rátapintottatok, hogy én szinte mindig csak városban közlekedek, illetve egy Bp melletti településről be, de az is közvetlenül a városhatárnál van. És ha nagyon cudar idő van, meg tudom csinálni, hogy nem megyek sehova.
2014. márc. 6. 07:59
 10/10 anonim ***** válasza:
97%

Valamelyik kedves válaszoló kicsit rosszul emlékszik egy előjelre, de sebaj.


Én speciel 2000 km-t mentem 30-40 centi hóban, autopályán a télen, asszem szükség volt a téli gumira.... ;)

2014. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!