Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol lehet venni?

Hol lehet venni?

Figyelt kérdés
Hol lehet venni régi metró kocsit, vagy vonat szerelvényt ( legrosszabb esetben villamos szerelvényt )? Hobbiból szoktam építgetni, meg vannak a vázlatok, hogy hogyan tudnék átalakítani egy ilyen szerelvényt, de kellenek a méretek. ( Az ár nem fontos, persze minél olcsóbb annál jobb. ) Tudtok akár linket adni? ( Előre szólok, hogy megnéztem a google-t. )

2014. febr. 16. 00:12
 1/4 A kérdező kommentje:
És persze nem használnám, átalakítanám mint mondtam, így kell engedély rá? Ahhoz, hogy egy üres magánportán álljon?
2014. febr. 16. 00:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Találni én sem találtam, de én úgy kezdeném, hogy a nagyobb városok illetékeseit hívnám fel, akik a helyi hálózatot üzemeltetik, vagy levelet írnék nekik, aztán amit selejtezésre szánnak lehet megvehetnéd, volt már ilyenre példa, igaz vasútnál konkrétan a 002-es Nohabot sem mozdonyként vették meg hivatalosan hanem hulladékfémként. Szóval ez lenne a legjárhatóbb út, hogy érdeklődsz a selejtezésekről, és felajánlod, hogy megvásárlod fémárban, ez elvileg nekik még előnyös is lenne, mivel nem kell a szétbontással foglalkozniuk, vagy erre pénzt áldozniuk.
2014. febr. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A BKV a tőlük selejtezendő járműveket alapvetően kétféleképpen értékesíti: mint használható jármű vagy mint bontásra szánt fémhulladék. A metrókocsikat - lévén másnak nem nagyon van hozzá infrastruktúrája és csak végső esetben dobják ki - másodlagos nyersanyagként hirdetik meg.


A BKV honlapján van a "felajánljuk megvételre" menüpont, ott szokták meghirdetni. Viszont csak olyan cég jelentkezhet érte, akinek van engedélye van a feldolgozásukra. Az ilyen megkötéseket meg is szokták jelölni.

Általában többet értékesítenek egyszerre, ajánlatot kell tenni rá a BKV által megjelölt tömegek ismeretében és a nyertesnek adott határideig elszállítania. Sőt, ha a BKV telephelyen akarja megbontani vagy összedarabolni, akkor napi 22-25e forintot fizetni a telephely használatáért.


Egy metrókocsi olyan 22000 kg acél, 100 kg rézvezeték és egyebek.


Azért tudom ilyen jól, mert egy hónapja árultak egyszerre 5-6 darabot is. Most nincs fent egy sem, csak motorblokkok meg egyéb eszközök (VHS-es videókamera, Nokia mobilok, fénymásolók, írógépek, rádiók, tévék...).

2014. febr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat :)
2014. febr. 16. 10:24

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!