Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvánnyal kapcsolatos...

Jogosítvánnyal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Szóval 2 hete beadtam a papirom az okmanyirodába .. Még nem érkezett meg és holnap vezetnem kell!

A nyilvántartásba úgy gondolom már szerepelek és ha a rendőr nem fogadná el az okmanyirodás lapot akkor csak azért büntethet meg mert nincs nálam az okmány..5000 ft

Én így gondolom ... vélemény?



2014. febr. 8. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Na már megint egy szegény szerencsétlen, akinek nem jött meg a jogsija de sürgős vezetni valója van! Esküszöm mindjárt sírok!


Nem 5000 lesz a bírság, hiszen a nyalvántartásba csak akkor kerülsz be, ha a nyomdából visszaérkezett a plasztik lapocska, ugyanis annak a számát viszik be a nyilvántartásba.


Készülj rá, hogy a helyszínen 45000, feljelentés után 90000 Ft a bírság, és ha megfog a rendőr, akkor kiszállít az autóból és gyalog folytatod az utadat (eltiltás).

2014. febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Még nem érkezett meg és holnap vezetnem kell!"


Olyat semilyen törvény nem ismer, hogy vezetni kell. Vezetni szabad, ha adottak a műszaki és személyi feltételek (az autónak rendben vannak a papírjai, a biztosítása, közlekedésre alkalmas állapotban van és a járművezetőnek is van megfelelő jogsija és járművezetésre alkalmas állapotban van).


Első jogsi, így nem olyan biztos hogy szerepelsz. Az 5000 forintos büntetésben pedig ne bízz, mert a jogosulatlan járművezetés (ha nincs papírod egyáltalán, mert első jogsi) pedig nem ennyi, hanem a több. Konkrétan neked 45 ezer, az autó üzembentartójának, aki neked átengedte a vezetést meg 25 ezer magyar forint.

Ezen felül ha kis szerencséd van nem tiltanak el / vonják be a még el sem készült jogsidat.

2014. febr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

ha szerencséd van és jó napja van a rendörnek elengednek. én is így csináltam alig birtam kivárni mindenki igy van vele.

de ha rosz napja van erádvarrja a 45 ezret...

szerintem kockáztass egyszer élünk

2014. febr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezeket a kérdéseket bojkottálni kéne. Nekem mocskosul elegem van belőle.
2014. febr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Emberek milyen világban élünk?!

Ez a nyomorult oldal azért lett létrehozva, hogy mások segítséget kérhesse a "szerencsétlen, nyomorult" ember...

Nyomorult vagyok mert orvoshoz kell hordanom édesanyámat mert senkire nem számolhatok..és igen ezért vagyok nyomorult..mert olyan tetű emberek vannak, hogy egyből a tirpák viselkedés a menő...én egy kérdést tettem fel..Nem muszáj sem válaszolni sem az oldalt látogatni, ha ez a stílus megy mert egy tanácstalan embernek nincs szüksége még a "nagy leosztásra"

Visszatérve a1 kat. van de b-t még csak most tettem le

2014. febr. 8. 09:48
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Annyira ne háborodj fel. A kérdés feltevése elött olvasható, hogy csak akkor tedd fel, ha még nem volt ilyen kérdés. Még hasonló kérdéseket is felajánl, hogy segítsen neked.


A napi 15 ilyen kérdésböl egyet sem találtál?


Hidd el, az embereket zavarja, ha mindig ugyanazokat a kérdéseket látja. Jobban szeretjük az értelmeseket.

2014. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van A1-ed? Az tök jó, akkor csak 35000 és 20000 forintok a büntetési tételek, mert csak kategóriád nincs. De a lényegen nem változtat, hiába sajnáljuk vagy sajnálja a rendőr, hogy édesanyádnak egészségügyi gondjai vannak - akkor is meg kell büntetnie.
2014. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A nyilvántartásba úgy gondolom már szerepelek"


Ezzel az a probléma, hogy a nyilvántartásban a jgosítvány azonosító száma alapján keresnek. És mivel az még meg sem érkezett hozzád, így név alapján csak azt látná a rendőr, hogy neked A1 jogosítványod van, azzal pedig nem vezethetsz autót, így megbüntet jogosulatlan szgk vezetésért.


Az, hogy van A1-ed inkább súlyosbító tényező, hiszen tisztában vagy vele, hogy mit vezethetsz.


A taxit vagy a rokonságot javaslom, olcsóbb lesz mint a büntetés, ha megfognak, pláne, hogy simán bevonhatják érte a még meg sem kapott jogosítványodat.

2014. febr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nyomorult vagyok mert orvoshoz kell hordanom édesanyámat mert senkire nem számolhatok"


Ja persze, aztán 17 évig hogyan oldotta meg édesanyád az orvoshoz járást?


Tudod hetente van akinek pont most lett sürgős az autó, persze 17 évig megoldotta másképp, de most aztán már nem várhat egy hetet!


Úúúúnnncsi már!

2014. febr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!