Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vizsgázott már valaki az új...

Vizsgázott már valaki az új elsősegély vizsgán, és ha igen mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mit kötelező bemutatni(stabil oldalfekvés,újraélesztés)?Nehéz volt? Mit húztál és mit kellett csinálni?
2009. dec. 6. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 héttel ezelőtt vizsgáztam. Nekünk csak annyi volt, hogy bementünk egy kis tereme 5-en (közben az ajtó nyitva volt, szal a többiek ott álltak az ajtóban) és húztünk egy tételt, amin egy szituáció volt. Amikor sorrakerültem el kellett mondanom, mi a baja és mit kell csinálni a sérültel. Simán átmentem. De volt olyan is aki nem tudott semmit, s a vizsgáztató csaj mindent elmondott helyette és ő is átment. Szóval szerintem sikerülni fog neked is. mOndjuk én egy szót nem tanultam mrá, csak én egészségügyi suliba járok, és nekem ez tavaly tantárgy volt:) szal így könnyű volt, de azért izgultam:) SOk sikert neked!:)
2009. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: Jah és nekünk senkinek sem kellett bemutatni semmi stabil oldafekvést, újraélesztést.
2009. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a jókivánságokat,de nem lehet,hogy azért nem kellet nektek ezt bemutatni mert eü-s suliba jártok?---Én azért nagyon félek ettől.
2009. dec. 6. 16:22
 4/6 anonim válasza:
100%
Nekünk KÖTELEZŐ volt az újraélesztés és a stabil oldalfekvés is, és úgy tudom október 1-je óta minden elsősegély vizsgán kötelező ezt bemutatni. Nekem úgy volt, hogy bementem, egy srác épp vizsgázott, vagyis az újraélesztést csinálta a bábun, aztán a stabil oldalfekvést rajtam mutatta be, majd húzott egy tételt, elmondta+a gyakorlati részét bemutatta. Én szintén újraélesztéssel kezdtem+stabil of.,majd a tételem egy motoros baleset volt, bukósisakos, aki a karját fájlalta, kellett egy kötést csinálni a 3szög kendővel, vagyis 2vel, aztán meg be kellett mutatni a bukósisak levételét . Ennyi, és tényleg nem volt nagy szám, bár én azért tanultam rá.
2009. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem h azért mert eü suliba jártunk, mert ezt a vizsgát a Vöröskereszt szervezte, és nem csak a mi sulinkból vizsgáztunk. De lehet h csak szerencsénk volt azzal, h nem kellett bemutatni ezeket, ezen nem gondolkoztam:)
2009. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi kettesével mentünk be! Nekem a lélegeztetés kellett bemutatni a babán, a páromnak rajtam a stabil oldalfekvést. Utána húztunk még egy kérdés, és szóban kellett elmondani mit csinálnánk ha...... (nyomó kötés stb) Az egész 10 percig tartott, de komolyan vették, és tudni kellett! Ez Egerben volt!
2009. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!