Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A 4. pedál az micsoda néhány...

A 4. pedál az micsoda néhány autóban?

Figyelt kérdés

Láttam olyan autót, sőt ültem is benne, de nem vezettem, hogy 4 pedálja van. Régi japán autóról van szó (80-as évek beli) és még jobb kormányos. Balról az első ami a kérdés tárgya, utána jött a kuplung, a fék és a gáz. Gyári, közúti autóról van szó, nem lett semmi sem pluszba beleépítve. A kézifék rendesen ott volt az ülés mellett kar formájában.


Mi a fenére szolgál az a 4. pedál?



2014. jan. 13. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Kézifék.
2014. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lábifék :D Szóval rögzítőfék ,nem kézzel hanem lábbal "húzható be" Oldani általában kézzel kell a műszerfalon. Mercikben is szokás.
2014. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha nem a kézifék, akkor csak a "lábpihentető" lehet, ez nem is pedál, lenyomni sem lehet, csak azon pihenteted a bal lábad. Más nem lehet.
2014. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 - Nem.


#2 - Igazából azt mondtad, mint az első, csak máshogy megfogalmazva. Nem lehet rögzítőfék, mert az rendesen ott van az ülés mellett kar formájában, illetve a pedál lenyomására az autó nem lassul. Viszont a hangja olyankor picit megváltozik. De nem a kipufogó felől, hanem a motor felől.


#3 - ...

2014. jan. 13. 18:44
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

3-mas vagyok.


Lehet nem tetszik a válaszom, pedig az amit irtam, új autókban is van, és nem csak jobbkormánynál.


[link]

2014. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Milyen kocsiban volt ilyen? Nem is hallottam ilyenről ,nem is láttam még ,bár a japók néha furmányos dolgokat találtak ki aztán nem terjedt el.
2014. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Fénykürt! lásd,VOLGA.
2014. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5 - De te nem arról beszélsz amiről én. Te egy sima lábtartó kiemelkedésről, vagy lefixált pedálról beszélsz. Amiről én beszélek, az lenyomható, nem lassítja az autót és változás észlelhető tőle a motor hangjában.


#6 - Toyota AE86...Ismert még Toyota Trueno (Toreno), Toyota Sprinter Trueno, Toyota Corolla Trueno, és Toyota Corolla AE86-ként is. Nem mindegyikben. Ez a pedálkivitelezés nem került be mindegyikbe még a saját autótípusban sem.


Igen, annyira nem terjedt el ez a dolog, inkább a versenyautókban használják.

2014. jan. 13. 20:22
 9/14 A kérdező kommentje:
Találtam rá példát. A 3 kis kép közül az elsőn rajta van. Csak nem tudom lefordítani mi a Crank pulley ejector. Azt tudom, hogy a crank az forgatni, az ejector az kidobni, de így egybe nem igazán tudom rakni xĐ
2014. jan. 13. 20:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Forgattyús tárcsa kilökő?? De ez mi és minek azt nem tudom :D
2014. jan. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!