Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az öngyilkos...

Mit gondoltok az öngyilkos jelöltekről a közlekedésben?

Figyelt kérdés

A minap utaztam a buszon, Miskolcon amikor is egy idősb asszony az út másik oldaláról elkezdett rohanni, át a piroson, át a forgalmon a busz előtt rohant el ami majdnem elütötte, hogy elérje azt a buszt amin utaztam... Hova sietett? Ha sietségében meghal akkor már biztos hogy nem ér oda időben...


Másik eset vezettem befelé a városba, ki akartam menni az egyik elkanyarodó sávba, lassabban mentem, kint volt az irányjelzőm amikor egy zöld autós vadállat a záróvonalon áthaladva vagy 160-nal jobbról megelőzött... Elhiszem hogy siet, de vaze, ha belém jön, ha nem is hal meg senki, nem is sérül meg senki attól még meg kell állnia, hogy szétrúghassam a seggét...


Még egy, nemrég halálra gázolt egy sóderszállító teherautó egy embert aki átment a piros lámpán. Ő is sietett...


Nem értem az embereket, mi bajuk van? Ti mit gondoltok erről? Mi lesz ha egyszer elütök valakit emiatt, egész életemben szorongani fogok, mert nem az én hibám lesz, de meg fog halni miattam, mert ott voltam...


Mi lesz így velünk?



2013. okt. 26. 14:40
 1/7 anonim válasza:
Döntő többségben azért a járművek vezetői okozzák a baleseteket. Azok az emberek, pedig valószínűleg figyelmetlenek voltak. Biztos volt már veled is olyan, hogy telefonálás közben nem vetted észre, hogy leléptél a pirosra.
2013. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy többségében a jármű vezető a felelős, viszont a mondatod másik felével nem értek egyet. Az idős asszony is látta hogy piros a lámpa, mivel jobbról, balról jöttek az autók, de ő vakmerően átvágott köztük és csak centikkel kerülte el hogy elgázolja a busz, mi van ha elesik? akkor vége.
2013. okt. 26. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Miskolcon van egy mini-haarp szerű rendszer, ez zavarja a lakosok agyát (az mindegy, ki hisz, vagy nem hisz benne, ez van, nem hitkérdés).

Az utóbbi évben több ilyen nyugdíjas baleset is történt már ott. Több, mint az országban együttvéve.

2013. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem fejlődött ki Magyarországon a safety first kultúrája, így aránylag sokan vállalnak minimális időbeli előnyért cserébe hatalmas kockázatokat. Ők előznek jobbról és mennek át piroson a zebrán.


Ezen kívül vannak páran, akik levetkőzik mindennapi énjüket a volán mögött ülve és rejtőzködő kivagyiságukat, aggresszivitásukat a közlekedésben élik ki, mivel ott a konfliktushelyzetek aránylag rövid ideig tartanak és könnyű egy nagy gázzal elmenekülni e szituációkból. Ugyanez otthon az asszonnyal vagy a melóhelyen a főnökkel nem úgy megy, hogy "Kurwa anyiád" és mész tovább. Tehát itt pszichológiai és nem szemléletbeli okok is rejtőznek, szerény véleményem szerint. A jobbról előzős téma ide is sorolható, ki tudja.


Ha pedig belekeveredsz egy ilyen balesetbe, sokat nem tudsz tenni, ügyvédet és pszichológust fogadsz, aztán próbálod feldolgozni, mást nemigen lehet tenni. De nagyon remélem, hogy ez nem válik valós problémává e fórumon senki számára sem.

2013. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

#3: rossz kategóriába írsz - ez nem.az ezotéria rovat. Ott az ezotrollok neked adnak igazat.

Kérdező: sajnos vannak ilyen emberek. Az, hogy az idős ember, miért siet, azt nem tudom. Aki suliba/munkába megy, neki kötve van az ideje ès be kell ismerni, van amikor rossz a csatlakozás (a busz csak 2 percet késik, de emiatt borul az utasnak a menetrendje).

Amúgy én is szóltam, a nagyanyámnak, hogy ne siessen, mert felesleges (sosem volt időhöz kötve, de ha késett volna, akkor a kora miatt elnézik).

Viszont nekem lenne egy kérdèsem: ha nekem van elsöbbségem (mint gyalogosnak) és ha nem adják meg, akkor mit csináljak? Ezt nem a busuvezetőkre értem, mert ők, akkor is megadják, ha nem járna.

2013. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igaz! A buszvezetők rendesek. Az autósok viszont mindig el szeretnének ütni a gyalogosátkelőn. Általában tartok magamnál egy kurv nagy zacskó cuccot (bevásárlás stb.) amiket magam elé tartok, hátha okozok én is valami kárt az autójukban (legalább). De gyakrabban csak azt csinálom, hogy a kezemben tartom a kulcsaimat, úgy megadják az elsőbbséget.
2013. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szomorú világban élünk... :\
2013. okt. 28. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!