Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha valakinek több, mint 10...

Ha valakinek több, mint 10 éves B kategóriás jogsija van, és A kategóriás jogsit szeretne most csinálni, kell-e KRESZ tanfolyamra járnia?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha 1 napos, ha 40 éves B-je van, akkor is kell.
2013. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt 10 év alatt feltételezik, hogy elfelejted, másrészt kicsit más a kettő, harmadrészt ebből van egy csomó nyeresége az államnak.
2013. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Toborc ***** válasza:

az egy dolog hogy elfelejted, de az emberek 99%a szarik az új szabályokra és 10év alatt nem 1-2 szabály változott illetve született/szünt meg.. És ahogy már irták is nem teljesen ugyaónaz az A és a B... más a műszaki ismeret meg vannak táblák amelyek a motorra vonatkoznak stb.. meg sima szabályok is mit mikor hol hogy lehet előzni vagy hol hogy lehet várakozni, hol mikor kell kivilágitani. van pár kérdés az oldalkocsis motorral kapcsolatban is szóval ez nem feltétlenül lehúzás... bár sokminden az ez tény. annyi "engedmény" van azthiszem hogy igy egyböl szállithatsz utast amint megkapod az új jogsit bár az sem a legkönynebb feladat ha még egyedül sem biztos a dolgában az ember:)

Jó motorozást a jövőben

2013. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor jól gondoltam! :) És ehhez sima KRESZ könyv jó, vagy más kell?


Egyik ismerősöm akar most A kat. jogsit is, és felajánlottam neki, hogy kölcsön tudom neki adni a könyvemet, mert én meg idén csináltam a B kat. jogsit. És elkezdett velem vitatkozni, hogy nem is kell hozzá KRESZ stb. Mondom, hát azért csak kellene, hiszen nem ugyanaz a kettő.

2013. szept. 11. 05:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Van külön KRESZ könyv motorosoknak, és mindenképpen kell vizsgáznia. Az elsősegélyt és az orvosi alkalmasságit nem kell megcsinálni, de ha az alkalmasságit kihagyja, akkor az A kategóriára nem 10 évre kapja az orvosit, hanem addig, amíg a mostani érvényes.
2013. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!