Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbírságoltak hajnali 3...

Megbírságoltak hajnali 3 -kor, rokkantparkoló helyre álltam. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Tegnap jöttünk haza családlátogatásából, este 10 óra körül megálltunk a szokásos helyen a tömblakásunk előtt. (2,5 éve lakunk itt)

Ma reggel amikor elindult a Férjem a munkába egy közterületes papir várta a szélvédőn. Amin összeg nincs, viszont van időpont és hogy tiltott helyen várakozott.

Az értetlenség után észre vettük hogy a villanyoszlopra feltettek egy rokkantparkoló táblát. Mi eddig és az este folyamán nem vettük észre és odaálltunk. Megszokás,sajnos.

3 nappal ezelőtt mikor elmentünk nem volt kint a tábla. Igazán figyelmeztetthettek volna előbb mielött bűntettnek. Ha jól olvastam a bírság 50.000 ft. Nem tudom miből fizetjük ki. (3 hónapos baba,párom min.bért kap éppen hogy kijövünk )

Valaki tudna tanácsot adni mit tehetnénk?

Előre is köszönöm!


2013. szept. 5. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos, semmit sem tehetsz. Bemehetsz a közterület-felügyelet ügyfélszolgálatára panaszkodni, hátha adnak részletfizetési lehetőséget. Az, hogy 3 nappal azelőtt nem volt ott a tábla, az senkit sem fog érdekelni. A lényeg, hogy amikor odaparkoltál, akkor ott volt; NEM MEGSZOKÁSBÓL VEZETÜNK
2013. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám levélben leírni ezt, amit itt írtál, persze kicsit hivatalosabban, méltányossági kérelemként.


Hátha elengednek belőle valamit.


De, ha nem, akkor nincs mit tenni, mert tényleg nem megszokásból kell vezetni a KRESZ szerint...

2013. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már biztos hogy a bírság összege 50.000 Ft.

Tudom, hogy nem kellene megszokásból vezetni, de ezt akkor is túlzásnak tartom. Soha nem kaptunk még semmilyen büntetést, tisztességesen élünk.

A Férjem azt mondta leüli a büntetést mert kifizetni ugy sem tudjuk. Méltányosság sincs vagyis kár az időt pocsékolni levél írással, legalábbis ezt mondta az ügyintéző.

Olvastam olyat is hogy a büntetést közérdekű munkával le lehet dolgozni. Erről tudd valaki valamit?

2013. szept. 6. 22:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Részleteket én sem tudok, de én is úgy tudom, hogy ledolgozhatja. De ez kb 2 hét lesz neki szerintem.
2013. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Esetleg ha valaki olvassa, akkor leírom: ha minden igaz megúsztuk. 😏

Érdeklődni csak is privátban!

2014. márc. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!