Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biciklivel úttesten?

Biciklivel úttesten?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk van a járdán kijelölt bicikli út de én az úttesten haladok a biciklivel az szabályt sért?

Járdán minden esetben tilos közlekedni ha nincs kijelölve bicikli út?


2013. aug. 14. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Igen.

Nem.

2013. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsőt nem tudom, de a járdán mehetsz ha 12 év alatt vagy, vagy ha az úttest járhatatlan, ami nem azt jelenti hogy nagy a forgalom vagy ki vagy tiltva onnan, hanem hogy nem alkalmas közlekedésre a burkolat.
2013. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

láttam már olyat aki autósok között megy és bicikliút 2 méterrel beljebb volt. mire van a bicikliút ha nem használod.. :P

a másodikat azt már olvastam szabályban csak akkor lehet járdán menni ha az autóúton nem alkalmas a közlekedés és járdán max 10km/h val lehet menni.

2013. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:

Tisztázzuk a fogalmakat: a kerékpárút használata kötelező (KRESZ 54.§. (1). pont).

Ami a járdán van, azt viszont "gyalog- és kerékpárút" néven nevezi a KRESZ. Ilyen esetben 2 olyan helyzet van, amikor nyugodtan használhatod az úttestet: 13.§. (2), illetve 54.§. (11)

A járdán alapból tilos. Kivétel a KRESZ 54.§. (11) esetén.

2013. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Járdán tilos. Kijelölt bicikliúton csak lakott területen kívül vagy kötelező haladni. Lakott területen belül te választhatod meg.
2013. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
5.: A kerékpárút használata kötelező. Nincs különbség a lakott területen belüli és azon kívül levő között. Ismételni tudom magam: KRESZ 54. paragrafus első pontja. Legalább elolvashatnád!
2013. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!