Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora egy IFA terhelhetősége?

Mekkora egy IFA terhelhetősége?

Figyelt kérdés

Hivatalosan azt hiszem 5 tonna van megadva, de nagyfater aki 20évig vezetett ifát azt mondja, ha arról volt szó 20-25 tonnát is elvitt.

Elég nagy a különbség a két szám között és hát nem nagyon akarom nagyon elhinni, hogy 25 tonnát elvisz egy IFA. Ha valakinek van ez ügyben tapasztalata, elárulhatná mi az igazság.


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. jún. 19. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
El egyszer kétszer. Nem véletlenül volt sok IFA alváz meghajolva. Ez főleg a hosszúplatósokat érintette. Meg minden tehereutónál van a közlekedésben megengedett terhelhetőség és a műszaki. Hogy az IFA műszaki terhelhetősége mennyi de a 20-25 tonna tutira túl van rajta.
2013. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ifa össztömege 9800kg ebböl lejön az önsuly ami valtozó hosszuplatos kb 4800kg tehat a raksulya 5t esetleg plusz potkocsi
2013. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha egy Ifára feldobsz 20-25 tonnát, akkor kettétörik mint a ropi. Akármelyik nyergesre sem lehet felrakni 25 tonnát ( papíron ) pedig ott 5 tengely van nem kettő. Alapból a gumik sem bírnák ki. Azon is érdemes elgondolkodni miből raksz rá 25 tonnát. Elég brutál magasítóknak kellene rajta lenni, hogy rádobj 10 köbméter homokot.


Azt meg meg se említsük, hogy 300-400 lóerős (és 12 literes turbódízel) autók nyöszörögnek 25 tonna alatt, majd pont a kis 125 lovas 4 hengeres fogja simán elvinni.


Szerintem nagyapád "kicsit" nagyzolt...

2013. jún. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Apám vállalkozó volt anno Ifá-val. Vidékről járt főleg Pestre, és visszfuvarba 7 köbméter sódert hozott persze pótosan. Abból a sóderből szépen csorgott a víz, így ha 1 köbmétert számolok mondjuk 1.8 tonnának akkor az 12 tonna. Bőven-bőven elég volt annak a motornak elcipelni.☺
2013. jún. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, én is sokalltam azt a 25 tonnát.


Egyébként, azt hiszem úgy mondta, hogy hosszúplatóssal vitt cementes zsákokat, magasítással, púpozva. Aztán, hogy így kijönne-e 25tonna arról fogalmam sincs. Valószínűleg az idő megszépítette az emlékeket :)

2013. jún. 20. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Ponyvás vagy platós nyergesre raknak fel 25 tonna cementet, azt tuti nem rakod fel egy ifára. :)
2013. jún. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves jo komaim azt azonban ne feledjetek voltak ,vannak billenös ifak 8,10-tonnas pottal ezeknek az ifaknak mas a lehajtasuk es van bennü raadasul felezö barmint a sebvaltoban ami a kamionokkal szemben szo szerint megfelezi a sebesseget .Ezek orszaguton max.60km-nel jobban nem mennek es ezt felezi de itt mar eleg komoly loeröt visz le a kerekre Magyarul terep 5-ben 30-35 a vege mennyi terep 1-ben; Tanuja voltam a bekeidöben a cimboram cementet hozott Belapatfalvarol Egerig terep1-böl nem tudott fentebb kapcsolni gondoljatok el mekkora lehetett a raksulya -nem 12t biztos es mekkora volt a sor utana Anyukalyanak volt eleg dolga az tuti.
2013. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hát azért a 25 tonna egy icipicit sok! Ismerek olyan IFA-t, aminek erősített laprúgói vannak, de még az se visz el 10 tonnánál többet! Rövidplatós billencs meg pláne hogy nem! Lényegében nem is a hajtásról van szó (az ifának egy elég jól kiképzett és összerakott hajtásrendszere van kb kétszeres áttétellel, ami el bírja húzni akár a HW80.11 pótkocsit is megrakva, de ami az IFA-t illeti, 5 tonnára lett tervezve, ám a magyar ember kreatív és kíváncsi, így megnézi hogy néz ki egy kicsit többletsúllyal.(Többek közt én is)

Ami az Ifa gyengepontja amikor túlsúly jelentkezik az egyik leggyakoribb, hogy megéghet a kuplung, ha a kuplung nem ég meg(tehát ha terepesnél terep 1 mászóban van, ahol elvileg kizárható a kuplung megégése), vagy elszakadnak a gardán csavarok, vagy a cuppcsavar szakad el ekkor elmozdul a hátsó híd az eredeti helyéről, de ami ennél is lényegesebb és szinte lehetetlen javítani, hogy elcsavarodhat az alváz, ami az autó maradandó károsodásához vezet. Ha egyszer találkozik valaki ifával, és látja hogy a hátulja egy bizonyos szögben jobbra lejt, leveheti a következtetését annak, hogy párszor jobban meg volt pattintva a kelleténél, és kigyengültek a laprúgok(jobb esetben) vagy már az alváz is igazodott a magyar közút útviszonyaihoz!

Amiket most leírtam, azok lényegesen személyes tapasztalatok, de azt alá tudom támasztani, hogy létezik olyan IFA is ami el tud vinni a tervezett súlyánál 2-szer annyi többletsúlyt is(persze túlsúllyal nem közlekedünk közúton, mert az büntetendő!

2015. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát azért a 25 tonna egy icipicit sok! Ismerek olyan IFA-t, aminek erősített laprúgói vannak, de még az se visz el 10 tonnánál többet! Rövidplatós billencs meg pláne hogy nem! Lényegében nem is a hajtásról van szó (az ifának egy elég jól kiképzett és összerakott hajtásrendszere van kb kétszeres áttétellel, ami el bírja húzni akár a HW80.11 pótkocsit is megrakva, de ami az IFA-t illeti, 5 tonnára lett tervezve, ám a magyar ember kreatív és kíváncsi, így megnézi hogy néz ki egy kicsit többletsúllyal.(Többek közt én is)

Ami az Ifa gyengepontja amikor túlsúly jelentkezik az egyik leggyakoribb, hogy megéghet a kuplung, ha a kuplung nem ég meg(tehát ha terepesnél terep 1 mászóban van, ahol elvileg kizárható a kuplung megégése), vagy elszakadnak a gardán csavarok, vagy a cuppcsavar szakad el ekkor elmozdul a hátsó híd az eredeti helyéről, de ami ennél is lényegesebb és szinte lehetetlen javítani, hogy elcsavarodhat az alváz, ami az autó maradandó károsodásához vezet. Ha egyszer találkozik valaki ifával, és látja hogy a hátulja egy bizonyos szögben jobbra lejt, leveheti a következtetését annak, hogy párszor jobban meg volt pattintva a kelleténél, és kigyengültek a laprúgok(jobb esetben) vagy már az alváz is igazodott a magyar közút útviszonyaihoz!

Amiket most leírtam, azok lényegesen személyes tapasztalatok, de azt alá tudom támasztani, hogy létezik olyan IFA is ami el tud vinni a tervezett súlyánál 1-szer annyi többletsúlyt is(persze túlsúllyal nem közlekedünk közúton, mert az büntetendő!

2015. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!