Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 3,5 tonnás autóra mennék...

3,5 tonnás autóra mennék dolgozni mi kell?

Figyelt kérdés

Sok helyen érdeklődtem mindenhol más választ kaptam, B-kategóriás jogosítványom van és szeretnék elmenni dolgozni 1 céghez ahol 3,5 tonnás autók vannak elég a B-kategória vagy kell árufuvarozói?

Van aki azt mondta, hogy 2-es csoportú orvosi alkalmassági is kell? Valaki aki jártas ebben leírná nekem részletesen, hogy hogyan is van?



2013. ápr. 23. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
3,5 tonna az össztömeg tehát a rakománnyal együtt kell hogy kevesebb legyen, ha annál több akkor mer C-s jogsi kell hozzá. Persze lehet B-s jogsival vezetni de ha lebuksz akkor gáz lesz, és a jogsid is ugorhat egy időre.
2013. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos C jogsi, hivatásoshoz szükséges orvosi, pénz, és sok szerencse.

Ha külföldre is mész, tanácsos TIR...esetleg ADR is. Aztán az egyik reggel azt mondja a fönök, hogy figyu Öcsisajt! ott van az a kis pótos, azzal mész vidékre...akkor? tehát tanácsos az E kategória is...


Van már helyed, vagy csak kóstolgatod a témát?

2013. ápr. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

A második kissé eltúlozta a dolgokat, de sebaj! Folytassuk: célszerű a vizijártassági is, és valami repülésben szerzett tapasztalat. Ja, és ADR-ből az 1-es, és a 7-es osztály(Robbanóanyag, radioaktív anyag)


De komolyra fordítva: ha valóban 3,5t megengedett legnagyobb össztömegű a gép, akkor elég a B kat. jogsi is. Kell az árufuvarozói, ez GKI vizsga (TIR nincs), és II.csoportú orvosi igazolás. Ez annyiból áll, hogy sűrűbben fizetsz a dokinak a vizsgálatért. Az ADR nem annyira kell, ilyen kis kategóriában ritkán szállítanak veszélyes árut.


Nagyjából ennyi. Egy kamionsofőr

2013. ápr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!