Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy az egyirány...

Honnan tudom, hogy az egyirányú utcából "két irányú" lesz és jobbra tartási kötelezettségem van?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a forgalmi vizsgám és elszoktam ezt téveszteni. Az utca elején ott az egyirányú tábla, de a végén már nem egy irányú mert ott egy parkoló vagy ilyesmi. Honnan tudjam hogy megszűnik az egyirányúság? Válaszokat nagyon köszönöm!
2013. ápr. 1. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

1. kint a tábla, hogy egyirányú utca vége, vagy 2. a kereszteződés után már nincs kint jobb oldalon az egyirányú utca tábla, vagy 3. még azt is kirakják, hogy figyelj, mert innentől van szembejövő forgalom, illetve 4. a bal oldalon a táblák hátulját látod...


sok sikert!

2013. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar KRESZ-ben nincs "Egyirányú út vége" tábla. A kereszteződés oldja fel az "Egyirányú út" tábla hatályát, de a "Szembejövő forgalom" veszélyt jelző táblának is van ilyen funkciója.
2013. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

KREZS 16. § e) „Szembejövő forgalom” (72. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton – a korábbi forgalmi rendtől vagy a megelőző útszakasz egyirányú forgalmától eltérően – kétirányú forgalom van;


Veszélyt jelző 3szög tábla piros szegéllyel. benne két fekete nyíl. 1 felfele egy lefele mutat egymás mellett!!!!!!!

2013. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! 0hibapontal sikeres forgalmi vizsgát tettem!
2013. ápr. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!