Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A KRESZ kitér a gyalogosok...

A KRESZ kitér a gyalogosok lefröcskölésére?

Figyelt kérdés
Van erre konkrét szabály vagy csak erkölcsi alapon működik?

#KRESZ #gyalogos #lefröcskölés
2013. febr. 4. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom jogsid nincs :)
2013. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Hát régóta vezetek ilyenről nem tudok.
2013. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Ha a gyalogos tudja bizonyítani hogy lefröcskölted (akár szemtanúkkal), akkor panaszt tehet ellened és a tisztítást megfizettetheti. És van olyan ember aki ezt behajtja, becsületből.

Valamint forgalmi vizsgán nem engednek át ha lefröcskölöd a gyalogosokat, akár véletlenül akár szándékosan.

2013. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Egészen biztosan van olyan általános rendelkezése a KRESZ-nek, ami tiltja, hogy másnak közvetlenül kárt okozz járművezetés során. De explicite nincs megfogalmazva az, hogy ne fröcsköld le Mari nénit. :)


Azonban tény, hogy ha tudod bizonyítani a károkozást, akkor kártérítésre kötelezhető a jármű vezetője.

2013. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Hát, józan paraszti ésszel gondolkozva nem állok az úton lévő b*szott nagy pocsolya mellé, mert ha belemegy egy autó akkor le fog fröcskölni. Nem?
2013. febr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

mr.flash: Hogy neked milyen igazad van! Ahol én pl. felszállok a buszra, a járda kb. 50-60 cm. Mögöttem kerítés, előttem az úttest és a pocsolya. Ez utóbbi esőben úgy 300 méter.


------------

De hogy a kérdésre válaszoljak: A KRESZ nagyon sok mindenre nem tér ki, amely a közlekedéssel van összefüggésben. Fröcskölésre sem. Még sorok között el rejtve sem. Köhém rendeletek sem.

Ez egészen bizonyos.

Talán más jogszabályt rá lehetne húzni, de az eső veszélyes üzem. Azt kellene megbüntetni, miért esik.

Autós legfeljebb annyit tud tenni, hogy ha van hely és a forgalom körülötte engedi, akkor lassít és beljebb húzódik. De sokszor ez sem megoldás.

Polgári peres eljárást lehetne esetleg indítani, de szerintem nincs bíróság, ami egy ilyen ügyet befogadna.

2013. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezt bizonyítani nem lehet még polgári perben sem. Nem lehet ezért az autóst felelősségre vonni, ha szabályosan közlekedik az úttesten, erre nem kötelezhető az autós, hogy ezért váltson sávot. Nem kell tócsa mellé állni.
2013. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az a baj,az utak is tele vannak gödrökkel,kátyúkkal,besüllyedt burkolattal. Ezek mindegyikében megáll a víz,és ahol az út mellett van a járda,egyszerűen nem tudsz úgy vezetni hogy ne menj bele a pocsolyába.. Illetve igen,ha kb. 5km óra sebességgel haladsz.. Vannak gyalogosok,akik esőben nem állnak 20 centire az úttesttől egy nagy tócsa mellé.. Ők rutinosak. Aztán van a másik,aki azért is rinyál ha a latyakkal beteríti egy kamion.. Hát elég kellemetlen dolog azt hiszem,de azt nem várhatják el egyik sofőrtől sem hogy lassan közlekedjen,vagy hogy a kamion tócsák között fog szlalomozni..


Én mint autós,megpróbálok figyelni a gyalogosokra,de ez nem mindig sikerül. Szerencsére még senkit nem terítettem be.

2013. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!