Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meg lehet-e szokni a "kontra"-...

Meg lehet-e szokni a "kontra"-fékes bicajt és olyan biztonságos-e, mint a két kezi fékes?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 07:08
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Meg lehet szokni, ami nekem van, annak még egy kicsit mintha erősebb is lenne a kontrája, mint amikor a két fékes biciklimmel fékeztem. Szerintem nehezebb vele fejreállni, mert az első féket nem kell használnom, amit néha a másiknál erősebben sikerült behúznom, és majdnem első kerékre vettem a bringát. :)
2009. szept. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Tökéletesen meg lehet szokni, milliók használják még ma is :-) Lábbal is jól lehet adagolni a hátsót és megvan az az előnye, hogy a kézifékje általában jobb kéznél van, ami azt jelenti, hogy könnyebb adagolni (mivel az emberek többsége jobbkezes). Mondjuk ez a kézifékekkel szerelt kerékpárokon is megvalósítható, de a gyárak nem erőlködnek ilyenekkel.
2009. szept. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én még kontráson tanultam meg kerékpározni, számomra a kézifékes volt a furcsa. A mai napig biztonságosabbnak érzem a kontrást, bizonyos helyzetekben jobban fékez, mint a kézi. Ha hirtelen kell megállni, a láb erősebb fékezést tud kiváltani, mint a kéz.
2009. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Csak megszokás kérdése. Először furcsa, de hozzászoksz.

A fékhatása többnyire jó. Persze ki lehet fogni "kínai" minőségűt, amivel csak izomból tudsz rendesen lassítani, de többnyire jól szabályozható, erős fékek ezek. A mai napig rengetegen használják, főként vidéken a jó öreg Csepel, Pannónia, stb. kontrás bringákat. Én is most vettem egy kb.30 évest, felújítottam, és azzal járok. Sokkal kényelmesebb, mint a mtb.,nem nyomja szét a csuklómat, meg az ülőfelületemet :-) Az áttételezése is megfelelő, nem is hiányzik a váltó.

2009. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
szerintem jobban fékez a kontrás, főleg esőben
2009. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ti hany evesek vagytok?


S.

2009. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalat a fékhasználattal. Ha kontrafékes kerékpárral fékezel nagy sebességnél akkor legfeljebb egy kicsit megfordít, de biztos, hogy biztonságosan megáll, ellenben ha nagy sebességnél, pl. dombon lefelé ha erosen befékezel az elso kézifékkel akkor akár atbukfencezhetsz a bicaj kormányán.

Szerinten biztonságosabb a kontrás fék, legalábbis a régi tipusú kerékpárokon.

2009. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem meg.:D
2010. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!