Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy a tachográf...

Blaiseboy kérdése:

Hogy van az, hogy a tachográf méri a sebességet, mégis olvasni olyanról, hogy 120-130-al "meggurították" a gépet? Ezt nem lehet visszaolvasni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy valamit én értek félre, akkor bocs a hülye kérdésért! :D

2013. jan. 25. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát kicsapják üresbe, aztán a lendület viszi.

Nem akarok hülyeséget mondani, de a tachográf sem minden másodpercben ír, meg lehet ha egy percig átléped a sebességet, akkor azzal nem foglalkoznak. Majd jön egy okosabb aki tudja.

Egyébként nem azért nem mennek sokszor többet 90-nél, mert ott a tachográf, hanem mert letilt a gép.

Busznál tudom, hogy van olyan régebbi busz, amibe a tachográf nem mér jól, meg nincs is benn elektronika ami letiltana, így el lehet vele menni 120-ig is, csak legyen út amin kigyorsulja.

2013. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy erről szól a meggurítás, mert ugye letilt, 88-89 környékén, és egyszerűen nem megy többet.

Csak ugye, ha meggurítja, és többel megy, amit ugye tilos, akkor miért csinálják, ha vissza lehet elég hosszú időre olvasni?

Tehát ha mondjuk 20 nap múlva megállít a rendőr, és látja, hogy hoppácska, maga ekkor és ekkor gyorsan ment, akkor nem büntet meg?

Elég rizikósnak hangzik...

2013. jan. 25. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:

A korongos tachográf minden másodpercet rögzít sebességgrafikon formájában. Egy nem hekkelt eszköz rögzíti a "meggurítást" is - persze csak méréshatárig. A korongok 5 évig megőrzendők, elvileg vissza lehetne keresni, de a kutya nem foglalkozik vele. Ha épp az van bent ellenőrzésnél, akkor esélyes egy bünti, amúgy nem igazán.


A digitális tachográf már nem rögzíti folytonosan a sebességet. 59 másodperccel a beállított sebességlimit túllépése után regisztrálja a túllépést. PL egy mezei nyergesvontatóban, amiben 90km/h-s sebességhatárolás van beállítva 58 másodpercig mehetsz folyamatosan 90-nél gyorsabban, utána már az "adat" megjelenik a digitális vezetői kártyán és a készülék is eltárolja egy évig.


Én korongossal járok, ha nagyobb súly van rajtam akkor pl az M1-en Biatorbágy és Bicske között a lejtő alján elengedem 100-105-ig, így lendületből valamivel könnyebben megy fel a dombon, nem kell annyit visszaváltani.


Egy meghekkelt tachográfnál meg úgy sem látszik a gyorshajtás. Ennek az egyik legegyszerűbb módja volt, hogy egy darab gumiból/radírból faragtál egy megfelelő méretű "akadályt" amit beraktál a sebességrögzítő tű fölé. A guminál feljebb nem tudott elmenni a tű, így annyit rögzített csak amennyire a gumit vágtad :) Amúgy ki is lehet ezeket kapcsolni, lehet mágnest használni meg ezernyi módja van a tachográf kijátszásának.

2013. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
előzésnél van értelme a gurításnak.csak akkor ír fel a tacho ha legalább 1 percig gurítod.az hogy megbütetnek-e az a csendőrtől függ,tavaly 3x úsztam meg külföldön.
2013. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szántóvető ***** válasza:
3-as jól írta,a korongos rögzít minden másodpercet.
2013. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lejtőn lefelé 40tonna az meg gurítja a vasat azt nem fogja meg semmiféle tiltás. De vannak olyanok is akik direkt kiüttetik a sebesség határolót, de az a legközelebbi tachográf illesztésnél úgyis kiderül.
2013. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de az a legközelebbi tachográf illesztésnél úgyis kiderül."

Ahogy az elmúlt pár évben csinálták az illesztést az én kocsimon, úgy az életben nem derül ki.. Sajnos itthon ez már csak így megy.

2013. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha lejtőn megy az ember és jön egy nagy kaptató, hajlamos elgurítani. Azért ne ítélkezzünk hamar, pl. Angliában legális a 60 Mph (96 km/h), vagy az USA - ban sem 80 - nal járnak, ettől nem dől össze a világ. A 120 - 130 már sok egyébként, olyan 100 - 110 - ig szoktam elengedni, de azt is csak akkor, ha látom, nagy emelkedő következik, ami úgyis megfogja az autót.
2013. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!