Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a magyarországi rendőrökről?

Figyelt kérdés

Én már kicsit unom, hogy mindenhol azt látom, hogy az a bu*i rendőr megbüntetett, az összeset fel kéne lógatni stb.

Amikor olvasgatom ezeket, akár facebookon, akár valamilyen fórumon, 10/9 esetnél a rendőrnek van igaza(szerintem), és akit megbüntettek az meg csak pampog, hogy így szemét rendőr-úgy szemét rendőr.

Ami ma kiverte nálam a biztosítákot, az az alábbi történet.

Korombeli srác (17éves) csinált magának egy motort. Tipikus ilyen tákolt valami, ami arra jó, hogy hülyélkedjél vele másra nem. (egyébként Romet kadettben simson star blokk). A motorról tudni kell, hogy se első-hátsó világítás se első fék, de a hátsó is olyan hogy ha leteszi a lábát az többet lassít rajta. Nos a srác úgy döntött, hogy ő ezzel kimegy a faluba keménykedni. Civil rendőrautó meg meglátta, hogy az út közepén ott baromkodik, és lekapcsolták. Mint kiderült a gyereknek nem volt jogsiaja, a motornak természetesen egy szál papírja nem volt+ a fent említett hibák. Meg büntették 50 ezer forintra. Ez után a srác lefotózta a csekket majd egy szép trágár mondattal karöltve felrakta a képet facebbokra.


Bocsi a regényért, de ezt már tényleg nem tudom hova tenni. Ők csak tették a dolgukat, és ez a büntetés jogos volt, úgy ahogy az esetek 80-90% -ában mindig az.


Engem is büntettek már meg, mert későn sikerült, hazaindulnom és nem volt hátsó világításom, + a lámpát valamennyire eltakarta hátsó csomagtartó. Ekkor még egy simsont hajtottam, 15 éves voltam, de jogosnak éreztem a büntetést. Most egyenlőre papirok nélküli 125-ös DT-t hajtok, de ha akármi gebasz lesz emiatt (kopp-kopp) az teljesen az én hibám mert szabálysértést követek el.


Na ennyit erről :D

sok kommentet várok 17F. És baleset mentes kilómétereket mindenkinek!



2013. jan. 13. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A gond azzal van, hogy a rendőrök LEGINKÁBB a büntetésre mennek. De ha megtámad egy cigány, sehol se látni rendőrt! Ha kihívod őket, nem tehetnek semmit senkivel.
2013. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1 nem a rendőr hibája, hanem a rendőrségé...
2013. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A rendőrökkel nincs semmi gond, inkább az értelmetlen törvényekkel van ami köti őket.
2013. jan. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

A város, ahol lakom pár évvel ezelőtt rászálltak a kivilágíttatlan biciklisekre. Ez eddig rendben is volna. Lett jó sok büntetés, a biciklisek tanultak. Egy idő után a kerékpárosok 90 %-nak volt is világítása, és erre mit tesz a rendőr? Konkrét eset, megállította a biciklist, minden rendben volt vele. De hogy mégsem örüljön annyira szerencsétlen, a biztos úr elővette a centit, és megmérte az első világítás földtől való távolságát, és kevésnek találta. Megírta a csekket.

Ez rendben van így? Kicsi b*ziságnak tartom. Arra ment ki az egész, hogyha büntetni akarnak, akkor büntetnek is. És mi bizonyítja legjobban, hogy egy akasztanivaló köcsög volt járőr? Az kéremszépen, hogy a rendörfőnök meglátta, hogy mi miatt töltötték ki a papírokat, és saját kezével tépte szét. Őbelé úgy tűnik, több emberség szorult.



Apám kamionozik. Megállítja két rendőr.

-Jónapot uram, piroson hajtott át!

-De az még sárga volt!

-De mi ketten vagyunk!


Nem mondom, hogy az összes eset ilyen, engedtek már el engem is csekk nélkül, mikor jogos lett volna. De sokszor annyira lerí az igazoltatásról, hogy büntetés lesz a vége. Mindegy , hogy kocsival vagy, öved be van kapcsolva, világítottál.... Úgyis lehet tudni, hogy addig keresi problémát, míg nem talál.

2013. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak bunkó paraszt rendőrők is, mindenhol, ezt aláírom. De általában a fejétől bűzlik a láb. Nem tehet róla a járőr, hogy őt kiküldik a 30-as táblához trafizni, ahogy arról sem, hogy bele van tervezve a költségvetésbe a büntetések összege. Nekem van rendőr ismerősöm, pont ezek miatt panaszkodik, egyedül annak örül hogy van elég paraszt, aki nem tudja mi az index.


De a jó hírnév nehezen terjed, a rossz viszont futótűzként. Ezért van ennyi bunkórendőr sztori. Senki nem írja le, hogy igazoltattak, rendesek voltak, ennyi. De ha fél órát baszogatják az embert, azt nyílván kiadjuk magunkból. Velem is baszakodott már rendőr, kínjában a pótkerék profilmélységét méregette.


Viszont amikor gyorsan hajtok, akkor tudom, hogyha lemeszelnek, jön a csekk, és nem állok neki sírni, mert az elég undorító szokás.


Tehát összességében én nem a rendőröket hibáztatom, ugyanúgy végzik a munkájukat, csak sajnos a barom rendőrök rontják a hírüket.

2013. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Azért van egy jópár rendőr, aki az egyenruha miatt az autós "felett" érzi magát, és elég lenézően viselkedik a vezetővel.

Tegnap szerencsére teljesen normális rendőrt fogtam ki, kedves volt, elém nyomta a szondát, de végig barátságosan beszélt.

2013. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hunter92 ***** válasza:
63%

Nekem vegyesek velük a tapasztalataim. Volt olyan, amelyik rám fogta, hogy világítás nélkül és nyitott ajtóval közlekedtem csak, hogy megbüntethessen. (A nyitott ajtót a mai napig nem értem.) Volt olyan is, hogy késő éjszaka, épp Hajdúszoboszlóra hajtottam be (ha jól emlékszem), Debrecen felé és nem lassítottam le rögtön a település kezdete tábla után, csak kicsit arrébb. 45 000 lett volna, de elengedett. Viszont a múltkor láttam valamit, amin piszkosul felhúztam magam.

Egy barátom születésnapját ünnepeltük egy sörözőben. Egyszer mondja valaki, hogy kint püfölnek egy gyereket. Kimentem megnézni, mert elég sok ismerősöm volt ott, gondoltam nehogy már egy havert verjenek. Nem ismertem a gyereket, de piszkosul sajnáltam. Vagy 6-7 ember állta körbe és folyamatosan püfölték, ahol érték. Amikor földre került, akkor tapostak rajta párat, majd felszedték és ütötték tovább. Az egyiknél volt valami harci kutya, amikor a srác földön feküdt, ez kb. 30-40 cm-re a gyerek fejétől ugattatta a kutyát. Brutális volt, össze vissza verték. Már vettem elő a telefont, hogy hívom a rendőrséget. Erre megállt mellettünk a lámpánál egy rendőrautó (az úttestet csak egy korlát választja el a járdától és a járdán ütötték a srácot). A két rendőr csak nézte őket, nem csináltak semmit. Amikor piros-sárgára váltott a lámpa, dudáltak egyet és elindultak. Semmi erősítés vagy valami. Le se szarták, hogy a gyereket félholtra verik. 1-2 perccel később ott hagyták a gyereket, ahogy néztem nem lett maradandó baja. Szóval vannak rendes rendőrök, de az ilyeneket szívem szerint leköpném.

2013. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A rendőrök jelmondata-Szolgálunk és védünk...A rissz-rossz motorral bohóckodó suhancot mikor elkapják azzal tudnának szolgálni,hogy fülön csípnék és hazavinnék a szülőknek akik nyilván nem túl gazdagok (különben terepjárót nyüstölne a kölyök)és figyelmeztetnék a balesetveszélyre.De inkább büntetnek.Számos esetben a kihívott rendőr a sértettet viszik be kihallgatásra akik ütötték meg haza sunnyognak majd később mindent letagadnak.Nem védenek senkit.Pont ez miatt ragasztották rájuk a-Büntetünk és Félünk szlogent !! :)))
2019. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!