Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akinek van jogsija, annak...

Akinek van jogsija, annak mennyi volt az az idő, amikor már önállóan tudott autóval menni 10-15 km-re a lakhelyétől?

Figyelt kérdés
Gondolom, akinek van, az sem egyből mindjárt az ország másik végére ment vele, hanem gyakorolt?

2012. nov. 8. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy érted,hogy nem űlt mellettem senki,és egyedül mentem a kocsival?

Áprilisban kaptam meg a jogsimat.

Akkor gyakoroltam ha valahova menni kellett,különösebben nem erőszakoskodtam,hogy de most én akarok vezetni.

Féltem is az elején,így a férjemmel gyakoroltam,de hozzátteszem nekem nagyon jó oktatóm volt.

Értem ez alatt,hogy pl:rendesen metanított tolatni,parkolni,tükröket használni stb...

Ma már nem is okoz gondot ha két kocsi közé kell beállni.

Általában a mai napig űl mellettem valaki,nekem szerencsére nem "pofáznak" bele a vezetésbe.

Ha egyedűl kell mennem akkor sem tojok be.

2012. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Önállóan akár már akkor tudtam volna amint kézhez kaptam a jogsimat de autóm nem volt, a szüleim meg nem adták oda úgy hogy egyedül menjek vele, csak 2-3 hónap után.


A falunktól a város 10km és ott tanultam vezetni, elég jártas voltam a belvárosban tehát ez nem volt nagy falat.

1 éves jogsival mentem 100km-re egy nagyvárosba ahol előtte talán 2-szer voltam busszal.

2012. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, szépen óvatosan haladva akár már másnap mehetsz egy ekkora távra, egyedül is. Főleg, ha ismerős a város, ahol vezetsz.

Nálunk ez úgy volt, hogy december közepén megkaptam a jogsit, egy-két rövidebb úton Apu ült mellettem. Aztán karácsonykor már egyedül furikáztam a városban. Miután egészben viszavittem magamt és az autót is, nem volt kifogása senkinek az ellen sem, hogy nagyobb távolságra menjek.

2012. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamikor augusztusban kaptam kézhez a kártyát. Tétlenkedtem vagy 1 hétig, mire egy ismerősöm ráért és egy kicsit elmentünk gyakorolni a kocsimmal. Kicsit tartottam tőle, mert vagy 3x erősebb, mint amin tanultam. Azóta egyedül közlekedek, főként dolgozni, illetve vásárolni. Sajnos az üzemanyagárak komoly gátat szabnak a gyakorolgatásnak. Most azt csinálom, hogy jórészt csak hajnalban, gyér forgalomban közlekedek, bár a múlt héten rá voltam kényszerülve, hogy csúcsidőben, este hatkor üljek autóba, de azt is megoldottam. Furcsa volt, mert előttem is technika, mögöttem is :D Amit tanácsolnék, hogy ne erőltesd. Eleinte volt olyan, hogy mondjuk rám dudáltak és vagy 3 napra teljesen elment a vezetéstől a kedvem, de utána csak kedvet kaptam, hogy autóba üljek mégis :) Még amit tudok javasolni, hogy előre megnézd, merre fogsz menni. Melyik sávból pl hova kanyarodhatsz, jó tudni előre hogy buszsávba pl véletlenül se menjél. Elsőre egyedül túl sok az információ és nagyon kell figyelni! Meg fogod látni, hogy útról-útra egyre több mindenre tudsz majd odafigyelni.
2012. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt jogsit kaptam, már önállóan vezettem (feketén). Ez most már körülményesebb lenne.
2012. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ

akkor bátran nekivághatok a jogsi után is a környéken

2012. nov. 8. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ahogy megkaptam már mentem is, 2hetes jogsival meg bevállaltam egy debreceni túrát (innen olyan 250km), nem lett semmi bajom, meg a kocsinak sem.
2012. nov. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első kb 100km-t úgy hogy valaki ült mellettem, aztán már néha mentem úgy is hogy csak egyedül ültem a kocsiban.

Most meg már elég gyakori, és elég hosszú távokra.

De engem is megtanítottak valamennyire vezetni azért, szóval nem volt gond 1 hetes jogsival levezetni 100km-t. (akkor ült mellettem azért tapasztalt vezető, de igazából nem volt sok dolga :))


Meg persze eleinte olyan útvonalakon mászkáltam csak amit ismertem. Az elég sokat jelent.

2012. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!