Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem állhat meg arra az...

Miért nem állhat meg arra az időre a jármű a Megállni Tilos táblánál, amíg az utas ki és beszáll? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Nem az a Megállni tilos tábla lényege, hogy megállni csak ki és beszállás idejére lehet, illetve folyamatosan rakodás idejére, legfeljebb 5 percig, ha nem hagyja el a járművet?



2012. aug. 31. 16:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek:)

most már csak egy kérdésem lenne, mert ezek már világosak.


Hogy ugye, ha leállok valahol az úttest és a parkoló autó között 3 méternek kell lennie, ha záróvonal mellett állok, akkor meg a záróvonal és köztem 3 méter, lényeg, hogy egy sáv legyen.

Kaptam egy kérdést és nem értettem, hogy ott miért nem 3?? Miért 5,5 méter?? Mert amikor válaszoltam rá, hogy 3, akkor piros X-et rakott, hogy 5,5 méter az.:// De nem értem sajnos, hogy miért.

[link]

2012. szept. 1. 14:20
 12/14 anonim ***** válasza:
mert ez egyirányú út és a bal oldali megállást kérdezi. Itt tekintettel kell lenned arra, hogy a jobb oldalon is megállhatnak. Egy jármű max 2,5 m széles+ az a bizonyos 3 méter ami egy sáv szélessége, így 2,5+3=5,5
2012. szept. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én is valahogy ezt számolgattam, de ha csak jobb oldalon akkor 3 méter széles??

Vagy egyirányúnál mindig megállhatnak bármelyik oldalon?? Vagy hely függő??

Bocsi, hogy sokat kérdezek!:/

2012. szept. 1. 18:31
 14/14 anonim ***** válasza:

Megállni alapértelmezésként a menetirány szerinti jobb oldalon kell. Kétirányú forgalmú úton sem húzódhatsz át a másik sávba csak azért, mert ott van hely. Jobbra húzódva kell megállni.

Egyirányú forgalmú utcában viszont az úttest bal oldalán is meg lehet állni, mert nem fenyeget az a veszély, hogy az autók közül kifelé araszolva nem látod, hogy jön valaki szemből (mert a kormány a bal oldalon van, ezért később bújsz ki, mint az autó eleje) és neked jön.

Azonban ott is arra kell készülni, hogy a jobb oldalon fog megállni, aki csak tud. Éppen ezért a bal oldalon csak akkor állhatsz meg, ha biztos, hogy akkor is el fog férni legalább egy autó, ha a jobb oldalon is parkol valaki. Ez úgy érhető el, hogy legalább 5,5 méter van melletted jobbra: ekkor a két autó között biztosan elfér egy harmadik.

Ha jobbra szeretnél lehúzódni az egyirányú forgalmú úton, azzal nincs ennyi baj. Ha van melletted elég hely (legalább 3 méter), akkor lehúzódhatsz, mert ki tudnak kerülni balról. Nem olyan bonyolult ez, mint amilyennek tűnik, csak gondolkodni kell.

2012. szept. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!