Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen hatásos módszert...

Milyen hatásos módszert tudtok a vizsgadrukk legyőzésére?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy jövő héten megyek forgalmi vizsgára, és nagyon feszült vagyok. Eddig is azért buktam el mindig a vizsgákat, mert egyszerűen annyira lefog az izgalom hogy nem tudok odafigyelni. Azt mondta az oktatóm, hogy ha ezt ki tudom küszöbölni akkor biztos hogy átmegyek, mert amúgy meg nem vagyok béna. Szedek ilyen gyógynövényes stresszoldó bogyókat, de nem nagyon segít. Már arra is gondoltam hogy a vizsga előtt megiszok egy kis páleszt, vagy vodkát, hátha az használ. Csak az elég necces, ha a vizsgabiztos megérzi. Más is volt már ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg?
2009. júl. 14. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ma vizsgáztam le, egyszerűen úgy vezess, mintha csak simán forgalmi óra lenne! Nekem ez a harmadik forgalmi vizsgám (előtte M és A1 kategóriás jogsit tettem le), mindig ezzel a tudattal vizsgáztam le. Igazából semmi különbség nincs, csak ül valaki hátul. Meg aztán mennyi tétje van a dolognak? 3000 forint vizsgadíj! Ezen meg nem kell parázni. Ma én is csináltam pár hülyeséget vizsgán, de nem aggódtam, mert az volt bennem, hogy "na oszt akkor mi van, ha megbukok? semmi!"
2009. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sok csokit szoktam enni.:D Amúgy minden vizsga előtt izgulok, szerintem alig van olyan ember, aki nem. Erősíts magadat, hogy jó vagy, és sikerülni fog. Az önbizalom erősítése a legjobb megoldás... a páleszt meg szerintem hanyagold vizsga előtt :P
2009. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mindkettőtöknek. Csak sajna nálam már nagyobb a tét, mert ötödjére megyek. Ha ezt is elbukom, mehetek PÁV-ra, azt meg nem nagyon akarom. Azért a csokit kipróbálom.
2009. júl. 14. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálj megy egy burnt meginni, mikor felkelsz és egyet, mikor elindultok kifelé az autósiskolából, segít koncentrálni, nekem bevált
2009. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Az alkoholt felejtsd el! Ebben az esetben megérdemelten buknád a vizsgát (arról nem is beszélve, hogy 1-2 évig nem próbálkozhatnál újból + pénzbírság).

Az én ötletem: csak akkor menj vizsgázni, ha egészségesen magabiztosnak érzed magad. Hallgad előtte a kedvenc zenéid, ne tedd ki magad semmiféle stressznek, hogy kellően oda tudj figyelni. Nézz át a KRESZ könyvben egy pár forgalmi helyzetet és értelmezd őket. Játszd le magadban előre, hogy mikor mire kell odafigyelni (SIKK-es indulás), sárgára váltás esetében fékezés, nagy ívben kanyarodás, sávelhagyásnál minden esetben indexelés, táblákra odafigyelés, gyalogosátkelőhelynél, vasúti átjárónál fokozottan odafigyelés, jobb kezes utcák, sebességkorlát betartása ugyanakkor ne akadályozd a forgalmat túlzott lassúsággal.....ééééssss, amit a mai közlekedőknél se nagyon tapasztalok: HASZNÁLD A TÜKRÖKET, nem kozmetikai tükörként funkcionálnak!

A legfontosabb, higgadtság, türelem és odafigyelés!

Sok sikert a vizsgádhoz, drukkolok!

2009. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!