Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a teendőm, miután eladtam...

Mi a teendőm, miután eladtam az autómat, kiknél kell ezt bejelenteni, milyen hatóságnak? És mennyi időm van rá?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhesként muszáj ezt személyesen intéznem, vagy beküldhetem az adásvételit levélben is?

Vagy más módon?


2012. máj. 31. 17:06
 1/3 anonim válasza:
Sajnos csak személyesen lehet, mert átveszi és bélyegzővel hitelesíti az Okmányiroda. 15 nap van rá. Az eladónak és a vevőnek is le kell adnia. Így már, ha esetleg nem íratják át az autót, akkor sem vesznek elő téged, mert bizonyítod a lepecsételt adásvételivel, hogy eladtad, sőt be is jelentetted, hogy már nincs a tulajdonodban a gépkocsi.
2012. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És muszáj az állandó lakcímemhez tartozó irodába vinni, vagy mehetek a lakcímkártya szerinti tartózkodási helyemhez tartozóba?
2012. máj. 31. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Tavaly ősszel adtam el az egyik autómat, nem vittem sehová az adásvételit. A vevő átiratta, az idén már a súlyadó se jött ki rá...

Meglepő de néha működik a központi nyilvántartás!

:)


Akkor van gond, ha a vevő nem íratja át és balhét csinál, mert akkor utólag lehet rohangálni a papírokkal...

2012. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!