Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Minek a lovasrendőr?

Minek a lovasrendőr?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a megfélemlítést szolgálja, vagyis sejtem, hogy azt, DE a lovakat mért nem védi ilyenkor semmilyen törvény, hiszen ez is minősülhetne kegyetlenségnek, vagy az állatvédők miért nem emelik fel a hangjukat ez ellen?

Mi a véleményetek erről?


2009. máj. 31. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos én nem vok lovasrendőr, csak lovas, de feltételezem, sőt biztos, hogy rendőr, mint ember, érzelmileg kötődik majd az állathoz, vagy állatokhoz, ha többet lovagol. Így nem kell semmilyen törvény, hiszen saját magamból kiindulva, ha valaki a lovamat bántja azt kegyetlenül elverném, megtapostatnám, vagy mittomén. Gondolom a lovasrendőrök is vigyáznak, figyelnek a társukra...
2009. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ez jó, erre nem nagyon gondoltam, de ez így van. Én is megverném, ha valamelyik állatomat valaki bántaná.

Köszi a választ!


Bár ettől még az állatvédők hallgatása érdekes számomra!

2009. máj. 31. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A ló alapvetően nem tömegtaposásra van, még ha a REBISZ arra is használja.


Azért jó a lovasrendőr, mert a gyalogosokat gyorsan ellenőrizni tudja. Pl fut a tolvaj, utánamegy és nyakonvágja kardlappal :)


De hogy miért ló és nem autó vagy bicikli? mert képzeld el, hogy befut az illető a parkba, átrohan két virágágyáson. Nos autóval nem lehet mindenhova bemenni, biciklivel meg pl erdőben, vagy olyan körülmények között nem tudsz közlekedni, lóval pedig igen.


Persze mondhatnád hogy ott a terepmotor, de azért a lónak magas esztétikai értéke van. Hogy nézne ki ha a vár tele lenne crossmotoros rendőrökkel? :)

2009. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Van mikor nem bánnak jól a lovakkal, mostanában olvastam, mondjuk talán az nem lovasrendőrség volt, de a PETA fel is szólalt ellenük.
2009. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 -Fortuna03- válasza:
A lovasrendőrök szeretik a lovaikat és az összes rendőrló jó körülmények között van tartva. Egyáltalán nem bánnak velük rosszul és nem bántják őket, ha bántanának egy rendőrlovat utána hogy mennének vele tüntetésre félne minden hadonászó embertől. A rendőrlovak pedig kifejezetten arról híresek hogy nyugodtak és bármilyen helyzetben helytállnak a társukkal! És igen azért kellenek a lovasrendőrök mert vannak olyan helyek ahova lóval tudsz csak bejutni vagy max gyalog de azzal nem sokra mennének. Nem kell feltétlen lopásokra gondolni a határsértők is tudnak olyan helyekre menekülni ahova az autó nem megy be pl. erdők! Hozzáteszem Szeged környékén már kaptak el határsértőket a lovasrendőrök úgy, hogy nem fölöslegesek ! Arról meg hogy miért nem védik a lovakat az állatvédők.. a rendőrlovak jó állapotban lévő egészséges szeretetet kapó lovak, inkább egy néhány lovardában kéne szétnézni vagy magánlótartónál hogy hogy néznek ki a lovak! Sok helyen éheznek nem törődnek velük azok a lovak szerintem inkább lennének rendőrlovak!!
2012. aug. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!