Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő letenni a jogosítvá...

Mennyi idő letenni a jogosítványt egy személygépkocsira?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, milyen sűrűn jársz vezetni, de 2-3 hónap max!
2012. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
nem sok idő...pár másodperc........attól függ hova teszed....a tetejére vagy a motorháztetőre.......
2012. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jaj, de poénos a második válaszolónk! :D


Azért kérdeztem mert egyetemre járok, de nem akarom, hogy a többi vizsgámmal ütközzön.

Pontosan, hogy működik a jogosítvány megszerzése? Milyen vizsgákból áll? Melyik a legnehezebb?

2012. jan. 29. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:

#2, ja, nekem 5 perc, mert fel kell öltözni és lemenni a garázsba, csak utána tudom letenni a kocsira... :D


Vannak gyorsított tanfolyamok, amivel gyorsabban eljutsz a KRESZ-ig, utána attól függ mennyire érsz rá, és mennyire az oktató. Ha olyan oktatóhoz mész akinek sok a tanítványa, akkor ugye ritkábban tudsz vezetni, márpedig valamennyi minimálisat akkor is vezetned kell ha valamennyire már tudsz.

2012. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebben az évben már csak két vizsga van ami konkrétan a vezetéshez tartozik, a KRESZ (a közlekedési rendszabályok és mindenféle egyebek ismerete) és a "vezetés", ami a rutin és a forgalmi vizsgák összevonása.

Ezen kívül kell elsősegély vizsga is, anélkül nem kapod meg a jogsit.


Hogy melyik nehéz az személyfüggő. Én a KRESZ-szel szívtam, mert lusta voltam tanulni. Az elsősegély és a gyakorlati dolgok elsőre meglettek.

2012. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre jársz, miért olyan sürgős? Akár 2 éven keresztűl is húzhatod. A KRESZ-től kezdve. Ha tényleg folyamatosan, napi szinten akarod használni az más. De 3-4 hónap kell hozzá, de az még csak a "papír" attól még nem tudsz vezetni.
2012. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egésznek a legkönnyebb részre a kresz , azt csak meg kell tanulni.Az elsősegély vizsga sem nehéz.És ezek után jön csak a vezetés , amit el kell sajátítani.Ettől az évtől új rendszer van , az oktatóm szerint sokkal jobb mivel több idő marad a városi vezetésre.És az oktató maga osztja be az időt a tanulónak.
2012. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem kimondottam sürgős, de szeretném megcsinálni mert faluban lakunk, édesapám egészségi állapota pedig már nem engedi meg, hogy vezessen pedig a családban csak neki van jogosítványa. Nagy segítség lenne ha a hétvégi bevásárlásokat nem busszal kéne megtennünk hanem autóval de egyéb más dolgunk intézésében is segítségünkre lenne. Ráadásul nekem is előny lenne majd a munkámban ha tudnék vezetni.

22/L


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :-)

2012. jan. 30. 10:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézz utána hogy lehet-e az egyetemen jogsit csinálni. Ha igen akkor az elméleti oktatást úgy intézik hogy ne ütközzön óráddal. És még kreditet is kapsz érte.


Én még középsuliba csináltam. Nyár eleje felé kezdtem. Szeptemberben még suliidőbe voltam vagy 2x vezetni meg 1x forgalmi vizsgán. Mindent elsőre csinálta meg, gyorsított tanfolyamon. 2 hónap alatt lett meg(azért csak 2 hónap mert hamarabb nem volt vizsgaidőpont és rutinra is meg forgalomra is várni kelletett.)

2012. jan. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!