Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy kamionos elalszik...

Ha egy kamionos elalszik útközben akkor elveszik a jogsiját?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 22:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem biztos, ráadásul ki az a hülye aki úgy vezetne hogy mindjárt elalszik, hiszen a kamionosoknak az ágyuk kb 10 cm-re mögöttük van :DD miért kockáztatna"


EL kell hogy szomorítsalak, nagyon sokan kockáztatnak. Anno kitalálták az AETR-t, ami minket védene, de belföldön ez gyakorlatilag nem betartható. Volt idő amikor belföldön nekem is megvolt a napi 18-20-21 óra munkaidőm, ráadásul több egymást követő napon is. Egyfelől így kaptam viszonylag normális fizetést, másfelől közölték, ha nem tetszik, akkor van a helyemre jelentkező. Ha nem megyek bukom a munkahelyem, ha megyek ás gáz van akkor jobb esetben csak megbüntetnek, rosszabb esetben balesetezek amiből még lehet letöltendő is. Oldalakat tudni, hogy a közúti fuvarozás hány sebből vérzik, hány helyen történik szabalysértés, vagy arra kényszerítés.


Nemzetköziben azért általában betartják az AETRt, de rengeteg olyna kollegát ismerek aki vasárnap úgy indul, hogy a kezében van előre 6 napra legyártva a "szabadságos papaír". A románok is így nyomják, feljönnek a határig egy seggel, ott korong/kártya be és kezdi a 9-10 órás vezetését (7-800km után) jobb esetben egyedül, roszabb esetben 4 kérben és akkor 18 óra szenvedés vár rá. Az se hobbiból megy annyit, amennyit...

2012. jan. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor jár csak jól, ha elveszik és nem próbafekvésre viszik. Apám is kamionozik, én is sofőrködtem, ő mindig azt mondta, hogy aki vezet egyik lába a temetőben van a másik pedig a börtönben.

A hülye pedig aki fáradtan is vezet az legtöbbször azért teszi, mert van otthon egy vagy több pl 15 éves lánya fia akit el kell tartson.

2012. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
A jogsija megmarad, csak az élete nem, vagy a szabadsága, de akor meg mindek a jogsi?
2012. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szent Péter biztosan elveszi tőle...
2012. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!