Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben vezethetek?...

Ilyen esetben vezethetek? Bevonták 4 hónapra a jogosítványomat egy koccanás miatt, de én ezt a megadott határidőn belül megfellebbeztem, viszont azóta sem jött semmilyen papír a rendőrségtől.

Figyelt kérdés
Hiszen jogerőre a dolog nem emelkedett, mert fellebbeztem. Ilyenkor mi van? Fontos lenne, a beteg anyukámat kéne orvoshoz vinnem.
2009. máj. 17. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vezethetsz, mert szabálysértési ügyekben a fellebbezés nem halasztó hatályú.
2009. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És ebben 100 %-ig biztos vagy?
2009. máj. 17. 20:04
 3/8 anonim válasza:

Nem teheted!Vezetésnek sok feltétele van(józan,kipihent állapot stb.),az egyik ilyen a magadnál tartott jogosítvány.

Elvileg akkor sem vezethetsz,ha mindössze elveszíted.

2009. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én nem fogalmaztam jól: nem fellebbeztem, hanem a határozat felülvizsgálatát kértem "halasztó hatályú kifogás benyújtásával". Erre nem jött még válasz. A jogsim sem kérték még be, pedig már a 3.-ik hónapja várom a válaszukat...
2009. máj. 17. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
jó ezt értjük, viszont ha jól értem azt írtad hogy bevonták a jogsidat. Magyarul nincs nálad. Ha nincs jogsi, akkor nem vezethetsz szabályosan!
2009. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálam van a jogsi, csak a határozatban írták, hogy el vagyok tiltva, de a jogsi nálam van, mert nem kérték még be. Szóval vezethetek, vagy keressek vkit aki visz minket?
2009. máj. 17. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jogsid nálad és nem kellet leadnod,akkor vezethetsz.

Ha bekérték és nem adtad le,azért külön bűntettnek.

2009. máj. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a rendőr megálít rutinellenőriz, és odaadod a jogsid, kicsi a valószínűsége, hogy lekéri a központi nyilvántartó adatbázisát.
2009. máj. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!