Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit jelent a csattogó hang a...

Mit jelent a csattogó hang a motorból?

Figyelt kérdés
Ráadásul 15 percenként felforr a víz + olajos a hűtővíz...ahogy olvastam hengerfejes lehet..de csak a tömítés rossz vagy hengerfej csere kell?
2011. dec. 12. 03:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt csak akkor lehet tudni ha leszedik a hengerfejet,hogy van-e sérülés a fémen. Kívülről nem lehet megállapítani.


A csattogó hangnak pedig sok oka lehet,pl kikopott főcsapágy/hajtókarcsapágy,kopott vezérműtengely stb.

A szerelő majd megmondja.

2011. dec. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a motor gatya, csapágyasra és hengerfejesre hajtották, valszeg a két dolog pont így is függ össze. Ezért nem gondolom, hogy csak tömítéscsere lenne, inkább repedt az a hengerfej.
2011. dec. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
valószínűleg hengerfejes...
2011. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak akkor csinál ilyen hangokat mikor még hideg a motor...de akkor nagyon bántja még az én fülemet is,pedig nem értek hozzá.Mikor már bemelegedett akkor nem csinál ilyet,csak felforr a víz:D
2011. dec. 12. 16:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és mennyi ideig lehet ilyen állapotban használni?
2011. dec. 12. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg megy, használhatod, csak közben vegyél egy komplett másik motort. Komolyra fordítva: be se indítsd, sürgősen vidd szerelőhöz! Vontatva vagy trélerrel, ne menjen még jobban tönkre a motor.
2011. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem így értettem...1 hónapig már használtam így..de még mindig megy.

Forgalomból kivont autóról van szó,ami Lada ráadásul csak driftelgetésre használom..azért is kérdeztem, h kb mennyire időre számítsak? Mert jövő tavasszal úgyis bontani fogom.

2011. dec. 14. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!