Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet E kategóriás jogosítványom?

Lehet E kategóriás jogosítványom?

Figyelt kérdés

Kérlek Segítsetek!

18 éves vagyok és megvan a C kategóriás jogosítványom és a GKI igazolványom is. De a jogsim még nincs 2 éves(kezdö vezetői engedélynek számít). Mehetek igy E kategóriára?


2011. nov. 29. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Nem is lehet meg a C kategóriád..

a B kategória után 2 év mire C jogsira mehetsz. Ha első lehetőséggel végigcsinálod ezt akkor is 20-21 évesnek kell hogy legyél. Na most amire leteszed a C jogsit az félév. utána tudnád letenni a GKI-t Futót se húzhatnál 2 évig hogy mennél nehézpótra?

2011. nov. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyszerre csináltam a B és C kategóriát. MIért ne lehetne neki? Haveromnak 20 évesen megvolt már a B,C,E :)
2011. nov. 29. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

De ahoz 20 évesnek kell minimum lenni. Ez olyan mintha a korlátlan motorra 18 évesen lenne jogsid. És 21 a korhatár.

Hogy oldod meg?

2011. nov. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. nov. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet levizsgázni E kategóriából, ha már nem kezdő a jogosítványod, tehát több, mint 2 éves. Mindegy, hogy megvan a C kategória. Addig várnod kell, amíg 2 éves nem lesz a B kategóriád.
2011. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De ahoz 20 évesnek kell minimum lenni. Ez olyan mintha a korlátlan motorra 18 évesen lenne jogsid. És 21 a korhatár.

Hogy oldod meg?


Ez hülyeség..

Nekem 18 évesen meg volt az A,BE,CE ugyan is 16 évesen tettem A1 kategóriát!

18 évesen már nem volt a jogsim kezdő vezetői engedély!


20 évesen csináltam meg a trolit.

És a buszre kelett várnom mert azt mindenféleképen 21 éves kortól kaphattam meg!


Az A1 jogsit direkt ezért csináltam meg hogy 18 évesen a nehezén túl legyek! :D

És nagy motor kategóriát is meg kaptam a korlátlan A t!

Ugyan is elméleti vizsgám nem is volt mivel A1 esen már voltam!


Csak rutin meg forgalmi vizsga volt!

Remélem segítettem ez biztos infó! :)


Sokan marhaságokat írnak .. mert nem tudják a jogszabályokat..

2011. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt még hozzá teszem hogy a Nemzeti Kategória nem Nemzetközi Kategória!


Tehát én is tettem 14 évesen M kategóriát, azzal nem lehet kiváltani a kezdővezetői jogosultságot!

Minimum az A1 el lehet kiváltani illetve a B vel ahogy felettem írta egy hozzá szoló neki igaza van! :)


De ha 16 évesen tettél egy A1 et akkor 18 ra már nem vagy kezdővezető és mehetsz amire csak szeretnél ez alól kivételt képez a "D" kategória természetesen!


Annak ellenére a PÁV 1,2,3 kategóriákat meg lehet csinálni! :)


Javaslom a 2 est mert az jó személyszállításra árúszállításra, veszélyesanyag szállításra stb.. mindenre jó csak kék lápmára nem ugyan is arra a PÁV 1 kell! :)

2011. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!