Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire baj, ha már ki lett...

Mennyire baj, ha már ki lett cserélve a vezérműszíj?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja lett kicserélve, most meg úgy néz ki, h feszítőt is kellene.

Többen mondták, h egyszerre kellene, nem külön, tehát vehetek új szíjat?


2011. nov. 21. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

hát igen, egybe szokták kicserélni. 2 hónaposnak semmi baja, nem kell venned másikat.

Azért kell egybe kicserélni mert ha a szíjat nem cseréled ki elszakadhat, és nagyot üt a motortérben, ha a görgő csapágy összeroppan,ledobja a szíjat szintén átrendezi a motorteret, és új hűtő, klíma kompreszor..stb az drága mulatság.

2011. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

LOooser!


Igen a görgöket szíjat és ha a vezérműszíj hajtja a akkor a vízpumpát is szokták!


Am. egyszer már levett szíjat nem szokás vissza rakni! De nem is javaslom. Azon a 2-3 ezer ft-n ne gondolkodjál, nem éri meg, egy esetleges motorfelújítás!

2011. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Ezeket egyben KELL cserélni, és ahogy írták, ha ez hajtja a vízpumpát akkor azt is.

Az elsőnek pedig annyit, hogy ne attól félj, hogy a motorteret rendezi át a vezérműszíj. Ha elszakad a vezérműszíj, akkor jó eséllyel a dugattyú belever a szelepekbe. Attól nem kell félned, hogy a hűtődet üti szét :)

2011. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt frankón megoldottad. Fizethetsz dupla munkadíjat. Nem véletlenül mondták, hogy egyben kéne cserélni a szettet...
2011. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem én oldottam meg de végülis mindegy.

Én így kaptam a kocsit.

Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 25. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!