Hány nap után az elavulási idő?
Hány nap után az elavulási idő, mi a teendőm?
2009.08.17-én elébem fordult egy szgk. Rendőrt hívott. Gyorshajtással vádolt. Az eljáró hatóság szakértőhöz fordult. A szakértő nem volt a helyszínen, csak az iratokból véleményezett. 2010. 06.14 én kifogásoltam a szakértői véleményt az intézkedő Rendőrkapitánysághoz, de azóta sem küldtek semmi határozatot. Hány nap után köteles a rendőrség kiadni a felmentő határozatot?
A válaszokat Köszönöm
Kovács Kálmán
kkovax38@t-online.hu
Elévülési idő, az elavulás mást jelent. Ez esetben még csak nem is az elévülési idő a lényeg. Általában 30 napja van a hatóságnak, hogy válaszoljon, szükség esetén ez 30 nappal meghosszabbítható. Kérdés, hogy most ez az ügy hol áll? Ha rendőrség döntött benne, mint I. fokú szabálysértési hatóság, és erről már hozott határozatot, és lezárta az ügyet, akkor jön szóba az elévülés.. Elévülést büntetőügyben úgy lehet számolni, hogy a legmagasabb büntetési tétel, plusz egy év, de minimum három év. Szabálysértésnél egy plusz egy év.
Ha tehát lezárt ügyben nyújtottál be panaszt, az elévülési időn túl, akkor 15 napon belül kapsz egy elutasító határozatot.
Ha az eljárás még folyamatban van, nem lezárt, akkor vizsgálják a beadványodat. Mivel nem értesítettek, ott érdeklődj a beadványod felől, ahol benyújtottad.
Előzőnek elviekben igaza van, DE:
Ha a védett úton közlekedő az útszakaszon megengedett maximális sebesség legalább 2x-esével megy, akkor a felelősség megfordul. Tehát ő lesz a felelős a baleset bekövetkezéséért. Ezért nem mindegy, mennyivel lépte át a sebességhatárt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!