Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 2. alkalommal buktam forgalmi...

2. alkalommal buktam forgalmi vizsgán. Nagyon elkeseredtem, kedvem sincs már a vezetéshez. Mit tegyek, hogy harmadjára sikerüljön?

Figyelt kérdés
Legelsőnek nem bírtam besorolni jobbra, és egy olyan útra vittek ahol még nem voltam. Nem láttam az elsőbbségadás táblát. Beavatkozott az oktató. Ma azért, mert körforgalomból kifelé jövet egy kisteherautó tolatott az útra. Az előttem lévő megelőzte, mögöttem álltak az autók, nem akartam tartani a forgalmat a körforgalomban sem ezért elindultam megkísérelni. Az oktató taposta volna féket, de beleléptem én, hogy ne legyen az, hogy beleavatkozott. A kuplungot nem nyomtam így lefulladt az autó. Azt mondta, nem vagyok az ura a személygépjárműnek.. Szerintetek?
2011. okt. 10. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Menj el ismerősöddel valami kihalt helyre gyakorolni.

Ne görcsölj mindenki bukik. szerencse is kell hozzá.

Amúgy meg mi a fast keresett körforgalomba egy tolató teherkocsi? Én most vizsgázok teherkocsira de engem is meglepett volna a helyzet. (Én kb a helyedbe kiordítottam volna hogy takarodj már anyádba) Amúgy fékezéskor kuplungolj ha csak lehet. Én például többet használtam a kuplungot világ életembe mint a többi pedált. Legyél laza mert ha idegeskedsz még ha tudod is elrontod. Ha nem tudod mit tegyél kérdezd meg az oktatódat vagy állj meg a probléma előtt. Mögötted meg had dudáljanak. Te vizsgázol a többi nem mit foglalkozol velük?? Felénk is van egy rész ahol 30 al lehet menni és záróvonal van. Kb minden kocsi anyázott mikor bevitt oda az oktatóm mert az átlag 70-80amivel a többiek haladtak és ráadásul zsúfolt főútvonal. annyi anyázást még nem kaptam.. De van jogsim.

Olvasd ki a könyvet fordíts rá időt. old meg fejben most mit tennél ha valami ilyen probléma lenne újra. Akkor ott sem érhet meglepetés. Én példáúl rutin pályát lerajzoltam mert nem látom a teherkocsi hátulját és rajzon könnyebb átgondolni mit kéne csinálni a pályán. Amúgy azt gondolom tudod hogyha letérsz a vizsgaútvonaladról azért nem bukhatsz ,csak legrövidebb úton vissza kell jutni. ha ilyet látsz kanyarodj le hátha mire visszatérsz eltűnt az akadály. Vagy állj meg és várd meg hogy elmenjen . Csak szabályszerűen!! :D majd szabálytalankodsz ha kezedben a jogsi. az hidd el kárpótol. te már a vége előtt vagy.

2011. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Mondjuk figyelj oda...


Vezetni nem csak ott kell tudni amerre már jártál.. Majd ha nekimész valakinek akkor is azt fogod mondani, hogy bocs erre még nem jártam?


Úgy blokkra fékezni meg, hogy nem kuplungolsz valóban azt jelenti, hogy nem vagy ura az autónak... Gyakorolj még eyg kicsit.

2011. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy blokkra fékezni meg, hogy nem kuplungolsz valóban azt jelenti, hogy nem vagy ura az autónak... Gyakorolj még eyg kicsit.

"


Mégis honnan kéne rutinból jönnie? Még csak most tanul. Kérdező: ne vedd fel, sok gyakorlás kell hogy rutinból menjen. Amúgy zárójelben megjegyzem a rutinnak nem is része a vészfékezés (ami egyébként igencsak nagy baj, de mindegy)


Kérdezőnek: sajnos ezek olyan szituk, amiket akár bárki más is benyelhetett volna...


Amúgy: tisztában kellene lenni (Amit persze gondolom a drága oktatód nem mondott el) az úttípusokkal:

- főút

- táblával védett (ami ügye jogilag nem létezik, de a gyakorlatban igen)

- és a jobbkezes út (szintén jogilag nem létezik de a gyakorlatban igen)


És azokkal az alapelvekkel hogy ha az első kereszteződés alapján meghatároztad az út típusát, akkor 90%os biztonsággal meg lehet saccolni a következő kereszteződésben levő forgalmi rendet is. Persze attól még figyelni kell, de mindenesetre sokkal jobb ha eleve tudod hogy kb. mire kell számítani, mit kell figyelni.


Ha nem tudod milyen úton vagy, baromira figyelsz az első kereszteződésnél. A többi valszeg ugyanolyan lesz...

2011. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kresz, kresz, kresz. Legyél tisztában a szabályokkal, és tartsd is be őket, még akkor is, ha "zsigerből" máshogy mennél! És legyél udvarias, még akkor is, ha egyébként határozottabban kiállnál a magadért! Ha valaki tolatgat meg ilyenek, akkor inkább várd meg, nem kell neked is kerülgetned, előzgetned!
2011. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oktatót váltottam. Úgy döntöttem jobb lesz így. Gyomor idegem volt, meg másik városban vannak a vizsga útvonalak, levette az időmből a beutazást, még bevittem a kocsit. A kátyúkat kerülgettem. Meg erőltetett volt a viselkedése. Nem szerettem ott vezetni. Undorodok attól az oktatótól. Remélem így jobb lesz. Köszönöm a bíztatást. :)
2011. okt. 11. 14:37
 6/6 anonim válasza:
Igen én is az oktató vagy autosuli váltást javaslom. Na meg azt h akkor menj vizsgázni, ha tényleg megy, nem baj ha tovább tart amíg eljutsz oda, de akkor már késő lesz, ha kezedbe lesz egy jogsi vezetni meg nem tudsz egyáltalán..
2011. okt. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!