Mi a különbség az állomástávú és az egyvágányú közlekedés között?
Állomástávú ha közben nem lehet keresztezést csinálni (egy irányba mehet egyszerre egy vonat)
Egyvágányú meg talán az lehet hogy ha a kétvágányúból az egyiket javítás vagy valami miatt lezárják, a másikon közlekedhetnek a vonatok azon a szakaszon.
Egyikben sem vagyok 100% biztos, lehet javítani ha rossz lenne.
Nem akarok megbántani senkit, de itt is érvényes: nem mindegy hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.
Egyvágányú közlekedés akkor van ha egy vonalon csak egy vágány van kiépítve, vagy vágányzár miatt csak 1 vágányon zaljlik a közlekedés. Ez NEM közlekedési rend.
Attól hogy egyvágányú közlekedés van a fentiek miatt, még lehet térközi vagy állomástávolságú közlekedés is.
Állomástávolságú közlekedési rend:
Lényege az, hogy a két állomás közötti szakaszon egyszerre csak egy vonat tartózkodhat. Következő vonat indítása csak akkor engedélyezett, ha a korábbi vonatról visszjelentés érkezett, azaz megérkezett a követő állomásra.
Teljesen független az állomástávolságú közlekedés a vágányok számától. Akár 2 vágány mindegyikén lehet állomástávolságú közlekedési rend, ha azt rendelik el. Ezesetben mindkét (mindhárom...stb) vágányon egyszerre csak 1 vonat tartózkodhat az állomásközben.
Térközi közlekedési rend csak a térközi közlekedésre kiépített pályán lehetséges. Ilyenkor az állomásköz legalább kettő térközre van felosztva. A vonatok között legalább 1 térköznek szabadnak kell lennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!