Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nemzetközi stoppolás? (nem...

Nemzetközi stoppolás? (nem sokkal, de bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az EUn belül mennyire jellemző a stoppolás? Felveszik a stopposokat? Biztonságosabb/kevésbé biztonságos, mint Magyarországon?
2011. aug. 16. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Van EU-ban is, nem ritkább egy kicsivel sem mint Magyarországon. Sőt talán mivel a régebbi EU-s tagországokban általában tényleg azok stoppolnak akiknek szükségük van rá (nem a hajéktalanok meg ingyenélők) ezért talán kicsit nagyobb a bizalom is, nem néznek egyből baltágyilkosnak. Persze ez nem azt jelenti hogy rögtön felvesznek, de ha szerencséd van gyorsan eljuthatsz bárhová, ez a cikk talán egy kis ízelítőt adhat a külföldi stoppos-kultúrából: [link]
2011. aug. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nehézkes bárhol is, mert autópályán tilos stoppolni. Csak alsóbbrendű utakon tudsz, ott viszont kisebb távokat tesznek meg az emberek, tehát sokszor kell magad felvetetni.
2011. aug. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én pár éve utaztam így jó pár ezer km-t. Autópályán tényleg nem lehet, de a benzinkutak kivételek :) Fél napnál többet sehol sem töltöttem várakozással. Volt aki csak pár 10km-t vitt el, de volt olyan is hogy kb 400-at. Biztonsággal nem volt gondom, se autóban, sehol másutt ahol épp aludtam: benzinkút hátsó fala, parkban fa alatt, telefonfülke :) És utam során találkoztam más stopposokkal is, szóval azért vannak szerintem :)
2011. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

hollandiába szeretnék stoppal menni, mert ugye lényegesen olcsóbb meg kalandosabb mint a vonat v repülő, viszont nem tudom, bele merjek-e vágni.

2011. aug. 18. 15:12
 5/5 anonim válasza:
Elözö vagyok..ìrj üzenetet ha gondolod:)
2011. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!