Hol találok autóvezető szimulációs játékot?
3d driving school(europe edition) 3.1 kb 90 MB
feltúrtam az összes dvd-m, remélem megfelel, de jobb nem játékra alapozni a vezetést, jobb azt rendes autóval tanulni, mert sok a kül. amúgy ha valaki tud valami másikat engem is érdekel. remélem segitettem
Erről a programról még nem hallottam. Tuti ki fogom próbálni! Köszi érte!:))
Autós szimuláció sok létezik. Név szerint: Live for Speed, NetKar, Gtr 2, Gtr Evolution v. Race 07, rFactor, esetleg iRacing, ha keményebb dióra vágysz. A fejlesztés során mindnek az volt a célja, hogy a lehetőségekhez képest a legéletszerűbben visszaadja az autók viselkedését különféle szituációkban. Ez egyiknél jobban, másiknál kevésbé sikerült. Természetesen kormány és pedál kell hozzájuk, ha vezetni szeretnél tanulni, akkor nem árt egy kuplungos és H-váltós, ami viszont nem olcsó móka.
Kérdés, hogy mit szeretnél tanulni vele. Az autóvezetés összetett dolog, része a forgalmi szabályok ismerete, alkalmazkodókészség különféle helyzetekben és az autó helyes és magabiztos kezelése. Ezek a programok nem közúti közlekedést szimulálnak, hanem autóversenyzést, így a hétköznapi vezetést nem lehet elsajátítani velük. Vagyis nem alkalmasak tanulni. A köznapi szituációkat nem lehet velük begyakorolni (pl. előzés az szembejövő sávon, elsőbbségadás, biztosítás kereszteződéseknél stb.). Nem tudsz velük oldalparkolást végezni. Illetve tudsz, csak nagyon nehézkes, nem tudsz szabadon körbetekinteni az autó belsejében, és nincsen térbeli látásod sem, ami a parkolásnál nagyon fontos a távolságok megbecsüléséhez. Egyszóval: ha még túl fiatal vagy, hogy vezetni tanulhass, és ezzel szeretnéd picit előbbre hozni a dolgot, akkor felejtős, mert bármilyen profi is lehetsz a szimulációkban, attól még, ha majd sor kerül rá, lazán lefullaszthatod a motort a kereszteződés közepén.
Mindezek ellenére, ha már rendesen is vezetsz autót, fejlesztheted magad vele. Mire gondolok? Különösen jó eszköz az autók fizikájának a tanulmányozására. Különösen a Live for Speed áll közel a közúti autókhoz. Miután a valódi élmény után hozzászoksz a szimulációs környezethez (nem érzel erőhatásokat a testeden, gyorsulás, lassulás élménye kimarad, az autó oldalirányú billenését csak a kormánykerék ellentartása közvetíti stb.), olyan szituációkat lehet próbálgatni, amik a közutakon túl veszélyesek volnának. Pl. ha túl gyorsan érkezel egy kanyarba, és megindul az autó feneke, kitapasztalod, hogyan reagál gázadásra, fékezésre, különféle kormánymanőverekre, megismerheted miben más egy ilyen helyzetben egy első- és egy hátsókerék-meghajtású autó. Ezt összevetve a fizika alapelveivel (tehetetlenség, oldalvezető erő, ingaeffektus), igen hasznos hobbivá válhat.
Továbbá. Azok számára, akik komolyan csinálják (ellentétben a tömegcikk autós játékokkal), igen erős nevelő hatással is bír. De hangsúlyozom: nem akik csúszkálnak ide-oda, törésteszteket végeznek, fékeznek, pörögnek, fenékkel előre kanyarodnak, hanem akik tényleg komolyan veszik! Amikor az ember a versenyek során szembesül a ténnyel, hogy 10 kritikus helyzetből 8-szor legjobb tudása mellett sem tudja jól kivenni az autót, akkor köddé válik az addigi hamis önbizalma, és rájön, hogy tud hibázni! Az évek során pedig belenevelődik, hogy az autó elsősorban 1,5 tonna vas, ami a mozgáserejével együtt igen komoly pusztítást tud végezni, ha elszabadul, és hogy egy pillanatnyi hibás reflex miatt igen nagy bajba tudunk sodorni másokat is a környezetünkből, fokozatosan megtanul alázatosabban viszonyulni az autókhoz, kanyarokhoz, fékhez és gázpedálhoz. Ha ehhez társul a tanulni és javulni akarás, akkor igazi főnyeremény!
Ha teszem azt valaki egy komoly ligában versenyez, az a vezetéstechnikáját is érinti, sok tapasztalattal megtanulja a puha vezetést, mert a szimulált környezetben ugyanúgy megbüntet az autó egy durva mozdulatra, mint a valóságban. Mármint nem a személyi sérülésre értem, hanem arra, hogy vége a versenynek, amire egy hétig minden nap készült. Egy szezon során sokszor kerülhet rossz gumikkal pályára az ember, vagy úgy, hogy spórolnia kell az üzemanyaggal. Ezek mind arra nevelnek, hogy lágyan és óvatosan kezelje az autót.
Bocsi, hogy hosszú lett, eléggé összetett a dolog, és nem igazán sikerült jobban összefoglalni. Lényegében erről van szó: vezetni nem fogsz megtanulni vele, de tanulni tud belőle, aki ésszel csinálja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!