Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autósok! Ez szerintetek nem...

Autósok! Ez szerintetek nem szemétség? (link alább)

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem iszonyatosan hülye dolog, hogy a kormány ahelyett, hogy támogatná ezt a fajta közlekedést, és környezetkímélést, inkább lehúzza az embert, pedig már egyszer adózott azután az étolaj után.

Amúgy a Discoveryn is láttam egy műsort, ahol az ember épp azt magyarázta, ha dízel autónk van, akkor tegyünk bele étolajat. Igaz, ő angol volt. De akkor is? Minek kell Magyarországon ilyen szabályokat hozni?


2011. jún. 10. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Rossz irányból közelíted meg a kérdést: te kisember vagy, nem pedig állami alkalmazott, netalán közép- vagy felsővezető. Te, mint kisember, örülsz neki, hogy újrahasznosítod a "szemetet" és olcsón megy az autó.

Az állami vezető viszont nem örül neki. Nem örül neki, mert ez "csak" étolaj. Van neki 25%-os ÁFA-kulcsa és annyi. És ha ezt az étolajat tankolod, akkor csak ennyi folyik be az államkasszába. Ha pedig használt étolajat szerzel és azt tankolod, akkor te magad meg is úszod az ÁFA-fizetést, vagyis két felhasználóból csak egytől nyúlják le a sápot. Viszont ha kifizeted a jövedéki adót, akkor az óriási literenkénti adóbevétele megvan az államnak, akkor is betegre keresi magát rajtad, autóson, ha babolajjal jársz. Csak fizess utána eleget.

Környezetvédelem? Hulladékgazdálkodás? Menj már... Abból, hogy zöldebbek az erdőink, senkinek sem lesz szolgálati autója és medencés, golfpályás magánkastélya. A pénz határoz meg mindent - így már ezt is lehet érteni.

2011. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, első, de amit leírtál, abból az is kiolvasható, hogy ez tök normális. Pedig szerintem nem az. És nyugati országokban sem megy ez, csak nálunk. Én is értem, hogy politikai lehúzás az egész, de azért mégis csak az emberek tudomására kell juttatni, milyen szemétségek zajlanak nálunk.
2011. jún. 10. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a kisemberől az utolsó bőrt is le kell húzni, nehogy véletlenül valamivel jól járjon. Én etanollal járok, ha jól tudom, annak is emelni akarják a jövedéki adóját. Ha kib@szik velem állambácsi, a viktor udvarában fogom felgyújtani azt a szeméthalmot.
2011. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mindegy mit csinálsz, csak fizess, fizess, fizess!

Fizess adót, fizess büntetést, fizess ha közlekedsz, fizess ha van lakásod, fizess ha gyereked születik, fizess ha meghal valakid.

Nem tudsz fizetni?

Dögölj meg!"

ez egy totalcaros komment volt szerintem nagyon találó a jelenlegi magyarországra

2011. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, az is kiolvasható, hogy ez normális. Azok szempontjából, akik a törvényeket írják, hidd el, hogy az is: normális, követendő példa. Csak azok nem mi vagyunk...
2011. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyszerű borsodi rendőrség. Anyám 2 ellopott autójából egyet se tudnak megtalálni, annak ellenére, h mindkétszer olyan parkolóba állt ahol kamera is van, de a minimálbéres szakácsot, a 20éves 100e ft-ot érő autójával nagy teljesítmény elfogni, és persze most ezzel van tele az internet, h milyen nagyszerű rendőreink vannak...
2011. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én valahogyan nem tudom megérteni azt,hogy miért tilos ez.Ebben azt,hogy miért nem mindegy,hogy én mit öntök az autómba.Ha belepisálok,akkor belepisálok és kész.Persze ezt csak képletesen értem...
2011. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Ráadásul még környezetet sem szennyezi jobban, mint a gázolaj.

De hát ez Magyarország ma. :(

2011. jún. 10. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Tőlünk nyugatra a mezőgazdasági gépekbe, és a menetrendszerinti buszjáratokba töltik bele az étolajat...
2011. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!