Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A benzinen/gázolajon kívül...

A benzinen/gázolajon kívül van más olyan üzemanyag ami ugyan azt a terhelést elbirja?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a nap energiás kocsik csak 1 ember szállítására képesek. Van más olyan ami mondjuk egyszerre 4-5 embert vagy többet is el tud vinni?
2011. máj. 28. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Bioetanol, azon kívül alkoholok, szénmonoxid, földgáz, stb stb stb. Megfelelő átalakítás kérdése.
2011. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nap energiáról amit tudsz, az téves. Ez mind a konstrukciótól meg az akkumulátorok minőségétől függ. Jelenleg a konnektorból feltölthető elektromos autóknak is ez szab határt (mármint az aksi, ennek fejlődnie kell még, hogy kis helyen több energiát tudjon tárolni).
2011. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

15:56


??????


A bioetanol az maga az ALKOHOL!

Szénmonoxiddal meg soha a büdös életbe nem fogsz autót meghajtani, annyi szent...

2011. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt a kérdés az volt, hogy van-e olyan anyag ami elbírja azt a terhelést, amit a benzin. Ennyit erről.

A Bioetanolt azért írtam külön előre, mert az benzinkúton tankolható üzemanyag.

2011. máj. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk diesel helyett tudsz fáradt étolajat is használni,csak az a baj hogy a kocsinak olyan szaga lesz mint egy pecsenyesütőnek.Egy pici 2t olajat szoktak hozzátenni.


Persze ez törvényellenes,és ha a vám és pénzügyőrség észreveszi, nagyon kemény bírságra számíthat az akit megfognak.


Mondjuk nekem benzines autóm van,de ha diesel lenne akkor sem tenném bele azt a 2-3L étolajat amit használok egy hónap alatt.

2011. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Növényi olajok.

A legelsö dízel motort mogyoróolajra fejlesztették ki, csak rájöttek, hogy a benzin elöállítása során keletkezett selejt vagyis a gázolaj is tökéletesen megfelel erre a célra.

2011. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A benzinmotor gázzal és alkohollal tud még menni a dízel növényi olajjal, mint ahogy már előttem is írták.
2011. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!