Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell parkolni bevásárló...

Hogyan kell parkolni bevásárlóközpontban? (Árkád)

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, hogy miként kell parkolni egy bevásárló központban. Írjátok le ezt lépésről lépésre.

-Miként történik a behajtás a „parkolóházba”?

-Hogyan és mikor kell érvényesíteni a patkolókártyát? (A távozás előtt, vagy a megérkezésekor)

-Mikén történik a parkolóházból a kihajtás.


Nagyon köszönöm.


2011. máj. 23. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát amennyire tudom ez mindenhol más, de jellemzően:

- behajtáskor a sorompó előtt megállsz, és ad egy jegyet, rajta a behajtás ideje, plusz egy vonalkód


- kihajtás előtt a parkolóba menet a lépcsőknél vannak a parkoló automaták. Itt a vonalkódot beolvastatva le tudod ellenőrizni ingyenes-e még, vagy már fizetős (kiírja a gép). Sok helyen csak 1-2 óra ingyenes, utána már fizetni kell. Ha fizetős, fizetsz az automatánál. Fizetés után 10-15 perced van elhagyni a parkolóházat, ha eddig nem mész ki, akkor nem tudom mi történik :)


- a behajtáskor kapott vonalkódos jegyeddel odahajtasz a kijárathoz, és leolvastatod a leolvasóval. Elvileg mire idáig eljutsz vagy még ingyenes kategóriába esel, vagy már az automatánál fizettél. A rendszer ellenőrzi a vonalkód alapján és ha minden ok, már nyílik is a sorompó és ki tudsz hajtani

2011. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
annyi trükk van még, hogy van ahol nem tökölnek ilyen vonalkódos jegyekkel, simán leolvassák a rendszámot kameráva, és az automatánál is rendszámra fizetsz
2011. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Árkádnál a sorompónál megnyomod a k nagy gombot, kiköpi a jegyet, felnyitja, felmész a garázsba (valamelyik szinten megállsz, megjegyzed hol parkolsz A2, E3..pl), és ahogy bemész a fotocellás ajtón, ott meglátod a autómatát, ahova kifelé menet bedúgod a jegyed, kiírja az összeget, bedobálod a 200asokat pl, és érvényesíti neked. Beülsz a verdába elindulsz kifelé (lefelé), és a sorompónál bedúgod a jegyed, és felnyitja neked. Ennyi. Mammutban sz*ptam meg asszem, ahol nincs autómata, és csak fél órát kerestem!:D De kiderült, hogy lent egy srác szedi a pénzt. Jee
2011. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:-)))
2011. máj. 24. 18:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!