Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten gáz, ha taxis...

Budapesten gáz, ha taxis GPS-be írja be a célállomást?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Én gyakran utazom taxival, és ha kisebb utcát mondok, vagy nem annyira jártas ott, akkor gyakran beírják. Ez azért sem baj, mert a GPS azért lehetőleg az optimális (legrövidebb) utat ajánlja fel (a lehetőségeihez képest, mert volt, hogy a férjem tudott egy még rövidebbet).
2011. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Senkinek semmi köze hozzá, hogy hogyan viszed őket oda!!! Örüljenek, hogy elviszed ;)
2011. ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

" a GPS azért lehetőleg az optimális (legrövidebb) utat ajánlja fel (a lehetőségeihez képest, mert volt, hogy a férjem tudott egy még rövidebbet)."

Minimum 3 beállítás van: legrövidebb, leggazdaságosabb, leggyorsabb. Egy jobbfélében meg van TMC, ami a dugóelkerülés miatt lehet fontos (bár nem tudom mennyire működik ez Bp-n normálisan). Ez utóbbi is jól jöhet egy taxisnak (és neked!), hogy nem kella dugóban állni.

2011. ápr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs túl nagy helyismeretem Pesten, a legforgalmasabb helyeket, utcákat ismerem, de azokon túl szinte egyáltalán nincs fogalmam az utcákról. Eddig más városban taxiztam, de úgy néz ki Pestre fogok költözni. Nem tudom, hogy tudnám-e itt is folytatni a taxizást. Mondjuk munka közben tanulja meg leginkább az ember.
2011. ápr. 19. 23:09
 5/10 anonim ***** válasza:
a legtöbbször beírják,ha nem valamelyik közismert helyed kéred. Márcsak a házszám miatt is
2011. ápr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, a taxisok sem robotok, hogy minden címet fejből nyomjanak :D

Oké, hogy mondjuk a reptérre vagy a Teréz körút 55-be a legtöbben fejből tudják az utat, de mondjuk ki ismeri fejből a Sóhaj utcát?

2011. ápr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Degonosz vagy, most beégtem magam előtt, hogy nem tudom a Nyugati címét :D

Amúgy szerintem senki nem tudja a házszámokat pontosan, épp elég 20-30-as nagyságrendben megsaccolni, meg tudni, hogy merrefelé növekszik.

2011. ápr. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem gáz. Azt viszont utálom, ha végig engem kérdezget a sofør, hogy most akkor merre menjen...
2011. ápr. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem gáz,szerintem de kicsit elbutítja az embert a gps.

Anno sem voltak ketyerék,és mégis odataláltak mindenhova.

Én pl ha gps el találok oda valahova,akkor legközelebb sem tudok odatalálni,így amennyiben lehet mellőzöm a használatát.

2011. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teréz körút 55 - Nyugati p.u.? Kössz, már ezt is tudom!

Amugy nem gáz, láttam gps-t még buszvezetőnél is.

Megvallom, azért hasznos is tud lenni, ha azt nézzük, hogy el tudja kerülni vele a dugókat.

2011. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!