Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináljak h ne legyek...

Mit csináljak h ne legyek álmos vezetés közbe?

Figyelt kérdés

Egyszer már feltettem ezt a kérdést csak törölték mert rossz helyre írtam.

Kamionos vagyok és sokszor álmos vagyok vezetés közbe. Néha azt szoktam csinálni hogy lehúzom az ablakot és úgy hagyom egy kicsit és olyankor kicsit jobb. De ha nagyon álmos vagyok az se segít. Tavaly nyáron egyszer elaludtam a piros lámpánál. a rádió megy egész nap de az inkább háttér zaj..nem igazán figyelek rá. cbn is szoktunk beszélni de nem sokat. mit csináljak?


2011. ápr. 14. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

autópályán egyenesben simán lehet filmet nézni.

eén pl felcsavarom a hard technót 35-40ös hangerőre és azzal al is vagyok :)

2011. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok kamionos,de sokat ismerek.

Függ attól,hogy mennyit vezetsz.Ha az átlagnál jóval többet,akkor vezess kevesebbet.Ha nem,akkor nem neked való a pálya.Ne haragudj,nem bántani akarlak,de,ha a megengedett kereteken belül vagy egy kicsit túl nem tudsz ébren maradni,akkor ez van sajnos.Ha aludni akar a szervezeted,akkor fog is.És,ha elalszol,emberek haláláért is felelhetsz.De,ha mégis folytatod,akkor marad a torna,kávé.Rakodáskor a meditáció vagy alvás.Azért tényleg gondolkodj el ezen,mert ebből nagy baj lehet!

2011. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok kamionos, de sokat vezettem már este autópályán... Zene, Rádió hallgatása, sima vizet ittam, és kb 2 óránként megálltam és kicsit mozogtam vagy ha már nagyon fáradt voltam hátramentem aludni :)
2011. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy Jó erős tömény fekete kávé !!

Ez bevált,és kb 3-4 órán át segít.

Én nagyon sokat vezettem,és ettől jobb nincs.

Ha viszont túlságosan kimerülsz az álmatlanságtól,akkor tessék aludni kb 2 órát egy parkolóban,a te és a mások testi épségért felelve.

2011. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En kocsival mikor elalmosodom akkor gyorsitok...na nem aze h korabban odaerjek,hanem mert az adrenalin miatt rögtön kipattan a szemed,es 150-160 hajnali 2kor max kamionokat tudsz "kifogni".Persze ez kamionnal nehezen kivitelezhetö szoval marad a kave vagy az energiaital.
2011. ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Q10 - egy ejjel nem alszol reggel beveszed es a kovetkezo ejjel sem fogsz tudni aludni.
2011. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennél egyszerűbb dolog nincs.

Előtte rendesen pihend ki magad.

Tartsd be a vezetési és pihenő időket.

Ha még ez sem segít, akkor más szakma után kell nézned.


Egy volt és talán jövőbeli kolléga.

2011. ápr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdekes,hogy a kaját senki nem írta ... Egy-egy szendó csodákra képes !

Kávé helyett inkább ERŐS TEÁT javasolnék az sokkal hosszabb távon fejti ki élénkítő hatását nem csak pillanatnyilag mint a kávé ami ráadásul vízhajtó is.

A fülke hőmérséklete sem mindegy hiszen melegben könnyebben elbóbiskol az ember míg 17 fokos légkondinál vágysz a forró teára és akkora a szemed közben mint a bakzó macskáé ...

:p))

2011. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
En pl nagyon almos vagyok ha fazom. A friss levego az ami eberebben tart, ill az elhasznalt levegotol lehet jobban elbobiskolni, de melegben is es ezek ossze is fuggnek.
2011. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rágjál :)

Rágó, ropi, csokis-almaszirom, chips meg csupa egészségtelen dolgok; amiknek a zacskójában jó sok van. Azzal el vagy egy ideig. Aztán iszol valamit, rágyújtasz egy cigire vagy tömsz gyorsan egy vízipipát. Kedvenc zenéd szól (régi nagy slágerek mondjuk) , ablak letekerve. Aztán mire már megettél és elszívtál mindent már meg is érkeztél. Én egy nyarat toltam le így :)

2011. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!