Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy belfőldőn...

Mi kell ahhoz hogy belfőldőn B-vel kisteherautóval árut vihessek, vagy semmi se kell? És ha külfőldre viszek árut B-vel például egy 3,5 T-ás kisteherautóval?

Figyelt kérdés
B kategóriás jogosítvánnyal mindenféle belfőldi szállítmányozási vizsga nélkül belfőldőn elmehetek dolgozni például egy futár céghez vagy valami ilyesmihez ahol kis teherautóval kell menni és árukat kell vinni? Persze csak max 3,5 T-ig mer csak addig lehet B-vel vezetni. És ha külfőldre is kellene vinni árut azzal mi a helyzet?
2011. jan. 25. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

(Hány éves vagy / Budapesti?)


Valószinüleg nem lehet, vagy csak feketén. Minimum asszem páv3 kell. Azt hogy kell e GKI azt nem tudom, de CE nél biztosan!

Külföldre csak 21 éves kortól lehet (onnantól fizet a biztosító a cégnek, ha kárt okozol) és oda szerintem már elvárják a GKI-t!

2011. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
20 vagyok és Ceglédi.Am látom eléggé othon vagy a dolgokba akkor már azt is megkérdezném hogy ha megvan a GKI amihez ügye ha jól tudom kell a C minimum akkor azzal belfőldőn és nemzetkőzibe is egyaránt mehetek dolgozni szállítani ügye?+ a páv persze.
2011. jan. 25. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:

A GKI alapvetően a Belföldi és Nemzetközi árufuvarozói igazolvány helyettesíti! Régebben ezt a kettőt is még megkeltet csinálni!

(valóban, előfeltétele a C kategória)

Magyarul, ha megvan a CE+GKI+PÁV akkor sinen vagy.


(itt egy oldal ahol a csávó személyes tapasztalatait is leírja: [link]

2011. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A link valamiért nem működött:


[link]

2011. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Uhh ez a link nagyon jó asszem ide tartozom én is:D

Szóval akkor ha megvan a CE GKI meg a páv III. akk onnantól már csak egy munkahelyet kell találnom magamnak?

2011. jan. 25. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:

így van, egyetlen gond hogy kevés az olyan cég, aki tapasztalat nélkül fel vesz!

Szerintem a wabit megpróbálhatod, miután stabil lábakon áll, jó a fizetés, és állítólag nem olyan szörnyű mint amilyennek mondják.


(még ha érdekel a téma, és szeretnéd tudni milyen is ez a munka:

[link]

)

2011. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(bocsi, a "wabi" a Waberer's re gondoltam,

[link]


)

2011. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

elvileg elég a "sima" B is ha a cég saját áruját viszed, de menetlevelet ugyanugy kell irnod, viszont ha nem a cég saját áruját viszed akkor kell árufuvarozoi, én is igy dolgoztam...meg van ismerős aki most is "dobozos" autoval jár és neki is csak sima B-je van.


"Külföldre csak 21 éves kortól lehet (onnantól fizet a biztosító a cégnek, ha kárt okozol) " de ha van DAS-od akkor fizet anélkül is ha nem vagy 21 éves! és a Wabira nem véletlenül mondják h sz@r dolgoztam ott és van családtag aki jelenleg is ott dolgozik, és még a sz@rabb helyeken is jobb a lové, és tapasztalat nélkül is ki lehet fogni jo cégeket, csak ha ott csinálsz valami hülyeséget akkor rögtön kirugnak vagy kifizettetik viszont a Wabi "lenyeli" a sofőrök hülyeségét, eyedül a tulfogyasztásra vonnak, de arra nagyon. üdv egy kamionos

2011. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!