Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igazságtalanság? Kenő pénz kell?

Mandragora kérdése:

Igazságtalanság? Kenő pénz kell?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy két véleményt meghallgatni, a lennt írtakkal kapcsolatban. A konkrét téma a forgalmi vizsga lesz. Most pénteken vizsgáztam forgalomból 1*. Reggel 7:45 kor találkoztunk a lelkes oktatómmal, akivel még vezettem 1 órát minden tök simán ment. Eltűnt a vizsgadrukk is, felvettünk még egy vizsgázót ő is vezetett 1 órát fél 11-re volt beírva vizsgára, én meg fél 12-re. Hozzáteszem szerencsétlen srác 2-ra jött vizsgázni, és nem kevés pénzt hagyott ott a pótórákért és az újabb vizsgadíjért. Érden vizsgáztam, nem említem az iskola nevét, de annyit mondhatok hogy rohadtul nem voltam megelégedve az autósiskola szolgáltatásaival. Elsősoron több mint 2 órát vártam a hidegben hogy végre sorra kerüljek, a szakadó esőben senki földjén szó szerint, mire megvártam hogy az előttem lévő levizsgázzon. Sok esélye nem volt, alig mentek el 10 perce már meg is buktatták. Hát egy csöppet csalódott volt. Utána jöttem én már nem sok reménnyel 4. ként vizsgáztam előttem mindenki megbukott. Nálam nem vizsga útvonal volt, hanem vizsga terület, tehát bárhova vihettek ahova akartak a vizsga során. Miután leadtam a kedves VB-nek az adataimat. és mindenbe belekötött utána jött a hurrá. Kötelező elindulás előtti ellenőrzés szakadó esőben :S szépen mindent lassan. Oké, mehetünk. Fő útvonalon haladtunk, egyszercsak mit ad a jÓ Isten pont előttem párt méterrel kitolat egy teherautó esélyem sem volt már megállni, kikellett kerülnöm. Juppé Siker:) ez is megvolt. Utána Jött csak a mese habbal a második lámpánál balra aztán megint balra és egyirányú utca következett, semmi baj nem volt vele. Egész úton a köcsög VB cacogott a hátsó ülésen, neki semmi nem volt jó és még ezt szóvá is tette. Utána mikor szerettem volna bekanyarodni abba a kúrva egyirányúba rajta hagytam a lábam a kuplungon, egy picit megindult az autó kanyarodásnál. (Még mondtam is elnézést az éles kanyarért, és szedtem is vissza a kormányt) Azt hittem minden oké, na egy kis hibapont stresszeltem és a hülye muki még pattogott is a hátsó ülésen egész végig. Pár másodpercel később az oktatóm belenyúlt a pedálba, utána rálépett a pedálra és közölte velem a VB hogy kedves Ön megbukott. Szeretném ezzel kapcsolatban kikérni a véleményeket, sőt örülnék ha valaki aki szakmabeli hozzászólna valami okosságot. Valahol nem tartom jogosnak, mert a hibámat kijavítottam de hol van az emberség.4 emberből 4 megbukott jó arány nem:) szerintem is. Semmi gondom nem volt addig soha. Csak akkor volt egy ici pici. én is úgy éreztem és az oktatóm is azt mondogatta hogy sikeres lesz a vizsga. Hittem magamban és benne, hogy tudja mire vagyok képes. Ennek ellenére nem tartottam jogosnak hogy belenyúlt a kormányba, és a pedálba. Utólag nagyon sok negatívumot hallottam erről az iskoláról. Nem vagyok teljesen biztos benne hogy ez sikertelen vizsgának minősül, lapot nem láttam ezzel kapcsolatban és nem is adtak. Csak egy 1 tanúsítja hogy én megbuktam. És egy aláírás amikor vége lett a vizsgának. Még hozzáfűzött egy két dolgot kedves VB-m a végén technikai hibák stbb. én már csak nevettem. Nem tartom az egészet jogosnak.
2010. nov. 22. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Én Németországban vizsgáztam. Ott alapból nincs olyan hogy "vizsga útvonal". Nekem hasonlóan kikanyarodott elém kamion, stb. Nekem autópálya is volt. Hibátlanul átmentem. Ugyanezt megcsináltam BE kategóriával. Mindig azt mondtam magamnak: Ha itt megbukok, akkor NEM vagyok még elég jó ahoz, hogy a közuti forgalomban részt vegyek. Tehát ha megbuktál, ez van. Legközelebb jobban odafigyelsz, stb, és meglesz.
2010. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is köszönöm a véleményt, nincs ezzel különösebb gondom nem a vizsgaterület volt a lényeg. Hanem több más dolog. szerintem Németország teljesen más ebből a szempontból is.

De azért köszönöm

2010. nov. 22. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt írod javítottam a hibákat, de a vb az a dolga, hogy behúzza a hibavonalakat amiket elkövetsz, ráadásul ha az oktató belenyúl a vezetésbe kapásból bukta.Amúgy jó nagy adag szerencse kell a vizsgához mert szinte lehetetlen minden szabályt betartva közlekedni.Elhiszem, hogy elkeseredtél de jogosan buktattak meg szerintem.A következőhöz sok sikert!!!
2010. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Rengeteg függ attól, hogy milyen zsarut fogsz ki. Pl. én amikor vizsgáztam, az oktatóm egyfolytában szórakoztatta őt, szinte nem is figyelt, csak az irányt mondta, hogy merre menjek. 7 percet vezettem kb. :)
2010. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bár nem ismerlek sem téged, sem az oktatód, sem a vb-t, de a maszek véleményem a következő:

Ha javítottad a hibád, és a hibával nem okoztál vészhelyzetet, akkor az oktatónak nem kellett volna beavatkoznia. Ha meg pár másodperccel később tette, akkor meg eleve értelme sem volt, mert pár másodperc alatt akár már el is üthettél volna valakit....


Szóval az oktatód szerintem szemét, és a pótórákra hajt, bár hangsúlyozom, nem ismerem.


VB: sok bunkó vb van, ez van, megtehetik, de ezzel nem kell foglalkozni... csak a vezetésre figyelj.


Teljesen hibamentes vizsga gyakorlatilag nincsen, mindenki hibázik valamennyit, ez tök természetes.


jó tanácsok a következőre:

- a vizsga előtt ne vezess, pláne ne várj ennyi időt a vizsgáig (4 óra a kocsiban vagy környékén örjítő....) , mert fárad az agyad. ha teheted 10-11 óra körül vizsgázz, mert akkor még nem, már nem vagy fáradt, van időd aludni, időben felkelni, stb... forgalom is jó akkor. Szóval iratkozz be 10 körülre vizsgára, menj oda 9:30-ra vezess 10-20 percet és kész.

- ha teheted járj arra apuddal/mással kocsival amerre szoktatok vezetni, és figyeylj a táblákra, jelzésekre hol mi van, mire kell figyelni. sokat számít ha nem először jársz arra. hivatalosan vizsgaútvonalak nincsenek, de vizsga csomópontok viszont igen. a vizsgán a pontokat kell érinteni, és közben akármilyen útvonal lehet. gyakorlatban viszont mindig ugyanarra szoktak menni, mert az útvonal direkt úgy van kitalálva hogy minden legyen rajta amit nézni akarnak (fűútvonal, jobbkéz, vasút, stb....)

- elvileg bárhol meg kell állnod a helyed egy vizsgán. viszont. mivel a vizsgáig túl kevés órát vezetnek az emberek (40 óra semmi), szerintem az nem várható el, hogy mindenre tudjál figyelni. a lényeg hogy nagyjából képben legyél, azért ne hibázz túl sokat. a többi meg úgyis csak a gyakorlattal jön meg.


simán lehet hogy a vb és a tanárod összedumáltak és szándékosan meg akartak vágni...


nekem szerencsém volt, az egyik legjobb oktatónál tanultam - Köszi Maczi :) - és a vizsgán is szerencsém volt, így minden elsőre meglett... és a forgalmin is alig volt hibám (5 piszlicsáré hibavonal....)


továbbra is higyj magadban és ne csüggedj, csak azért is mutasd meg nekik! hajrá!

2010. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Köszönöm a válaszokat főleg az utolsót, úgy érzem te azért valamennyire belelátsz abba amit leírtam. Utológaosan mindenkinek hozzáteszem, tegnap beszéltem a drága oktatómmal és ő is belátta hogy szemét vb-t fogtunk ki és sűrű elnézés kérés közepette majdnem kimondta hogy nem volt jogos a vizsga és ha újból vizsgáznánk, akkor más lenne a szituáció. Közöltem vele, hogy nem azzal van a gond hogy mégegyszer megyek, hanem azzal hogy az emberek pénztárácája nem biztos hogy bírja az ilyen játékokat. És végülis igazat adott nekem...de ahogy már írta pár előttem szóló nem vagyok üldözési mániás de az összebeszélésben tényleg lehet valami..

2010. nov. 23. 08:32
 7/8 anonim válasza:

"és sűrű elnézés kérés közepette majdnem kimondta hogy nem volt jogos a vizsga és ha újból vizsgáznánk, akkor más lenne a szituáció"

Azaz beljebb lenne még néhány ezerrel, pl.kötelező plusszórák. :)

Egyébként lehet, hogy voltak még hibáid, amiket ő vonalazott szépen, csak nem tudsz róla. Velem pl. az volt a baja a VB-nek, hogy túl sokat nézek a tükörbe. Hát persze, amikor olyan ocsmány feje volt, hogy nem bírtam betelni vele!

A hibádról meg annyit, hogy most korrigáltad, nem volt vészhelyzet, stb. De lehet, hogy a VB úgy gondolta, hogy erős forgalomban veszélyes lehetett volna a helyzet. Lehet, hogy az oktató is végiggondolta ezt (eltartott néhány másodpercig) aztán mivel veszélyes helyzetben bele kell nyúlnia a kormányba, megtette.

Ha jól vezetsz, semmi sem fog meggátolni abban, hogy megkapd a jogsit, szerintem már a következő alkalommal. Csak nyugi!

2010. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jaj! Jaj! Kedves kérdező!: Mikor tanulod már meg, hogy az oktató bizony bármikor bele fog nyúlni a kormányba szükség esetén elvégre nem azért ül ott melletted, hogy egyszerűen csak ott kényelmesedjen az anyósülésben és utazzon, mint aki kirándul, vagy várost néz, mert az oktató az nem csak sima utasnak ül ám ott melletted, hanem neki az is a dolga, hogy szükség esetén korrigáljon most hiába nem tartottad jogosnak, hogy belenyúl a kormányba inkább tegye azt, ha úgy látja jónak mindhogy szembe kerüljetek valami kamionnal, hiszen félt elsősorban téged, és az autót na meg a többi közlekedő életéért is ő felel, ha ő az oktató. Úgyhogy nem nagyon kéne szerintem arcoskodnod azért mert most ott ülsz a volán mögött, mert bizony egy emberélet az pénzben ki sem fejezhető. Viszont az összetört kocsi, kamion akár még a milliót is elérheti az okozott kár, úgyhogy azért ne legyél magadtól máris elszállva, mert ott fogtad a volánt a kezedben! Igen: normál esetben nem szokott belenyúlni a kormányba az oktató, de biztos, hogy nem ok nélkül tette hogy téged szivasson. Szóval ha kezdő vagy, akkor számíts arra, hogy szükség esetén az a dolga az oktatónak, hogy közbeavatkozzon akár jogosnak tartod, akár nem. Itt most nem a te erkölcsi, egyéni jogaidról szól a közlekedés, hanem itt bizony emberéletekre is oda kell figyelni.
2018. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!