Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóvásárláshoz kell jogosítvány?

Autóvásárláshoz kell jogosítvány?

Figyelt kérdés
Tudok venni a nevemre autót ha még nincs jogsim?
2009. jan. 9. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Nincs összefüggés a kettő között.

2009. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Csak üzembentartó nem lehetsz
2009. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém autója anyukám nevén van (ő kapott rá hitelt annak idején). Anyukámnak soha nem volt jogsija.
2009. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Autót venni tudsz jogsi nélkül. Viszont, ha hitelre szeretnéd vásárolni az úgy nem fog összejönni. A bank nem ad hitelt autóra jogosítvány nélküli ügyfélnek, hisz felmerül benne a gyanú, hogy minek neki az autó és az autóhitel, ha jogsija sincs. Akkor fognak kérni társadóst/kezest, aki jogosítvánnyal rendelkezik.
2009. jan. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok: utolsó előtti válaszolónak. Igen egy pár éve még ment a hitel jogsi nélkül is, de ez napjainkban már nem fog összejönni. Kb. 2 éve már nagyon szigorúan nézik, és egyre szigorúbbak a hitelfelvételek feltételei, de mindenhonnan ez folyik.
2009. jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Felvetődött a kérdés, hogy lehet-e jogsi nélkül autó venni. A társaság egyik fele azt mondta igen a másik, hogy nem. :)
2009. jan. 10. 09:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért ér full 0%-ot a válaszom, hisz a valóságot írtam le. Aki nem hiszi, menjen el és próbáljon meg most autót venni hitelre jogsi nélkül. Munkámból kifolyólag merem ezt az állítást biztosra mondani, de ugyan mindegy úgy látom.
2009. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én mindenki válaszát hasznosnak értékeltem! Ez a minimum, hogy időt fordítottatok arra, hogy a tudásotoknak megfelelően válaszoltatok a kérdésre.
2009. jan. 11. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyukának sosem volt jogsija: ő a tulajdonosa ÉS az üzembentartója a családi autónak. Az üzembentartó azt jelenti, hogy ő fizeti utána a dolgokat: biztosítás, súlyadó...

2009. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!